Fręch awansuje do 2. rundy WTA 1000 Rzym! Wygrała z Włoszką Paoletti po ponad 2,5-godzinnej rywalizacji

Aktualizacja: 7 wrz 2023, 22:26
10 maj 2023, 15:33

Magdalena Fręch pomimo kłopotów w pierwszym i trzecim secie z notowaną na 294. miejscu w rankingu WTA Włoszką Matilde Paoletti, ostatecznie wygrała 2-1 (4:6, 6:2, 7:5) w turnieju WTA 1000 Rzym. Cały mecz trwał 2 godziny i 40 minut. Jej rywalką w 2. rundzie turnieju będzie Amerykanka Madison Keys.

Ciężka przeprawa Fręch w 1. rundzie WTA 1000 Rzym

Początek spotkania pomiędzy Fręch i Paoletti wyglądał obiecująco dla Polki, która rozpoczęła rywalizację od wygrania gema przy swoim podaniu, a następnie przełamała swoją rywalkę. Niestety Włoszka natychmiast zrewanżowała się tym samym i poszła za ciosem, zdobywając pod rząd łącznie trzy gemy. Następnie Fręch znów przełamała rywalkę po grze na przewagi i doprowadziła do remisu 3:3. Kilka chwil później przy wyniku 4:4 Paoletti trzeci raz przełamała naszą reprezentantkę i w kolejnym gemie zapewniła sobie zwycięstwo w pierwszym secie.

Kolejny set rozpoczął się od dwóch przełamań – najpierw w wykonaniu 25-latki z Łodzi, a następnie jej rywalki. Przez trzy kolejne gemy obie tenisistki trzymały się na krótki dystans, ale Magdalena Fręch wyszła na prowadzenie 4:2 po drugim przełamaniu w tym secie. Chwilę później było już 5:2 i wtedy rozpoczął się najdłuższy gem całego spotkania, w którym nie brakowało wielkich emocji.

Serwująca Paoletti prowadziła już 40:0, ale wtedy Polka wzięła się za odrabianie strat i szybko doprowadziła do pierwszej i drugiej piłki setowej, ale żadnej nie udało jej się wykorzystać. Chwilę później to Włoszka miała przewagę, jednak ona również nie zdołała zamknąć gema i trzecią piłkę setową miała Fręch – znów niewykorzystaną. 29-letnia Włoszka znów doszła do przewagi, ale finalnie to nasza reprezentantka skorzystała z czwartej piłki setowej.

Wszystko musiało się rozstrzygnąć w trzecim secie i choć liczyliśmy na szybkie rozwiązanie sprawy przez Fręch, to jednak Paoletti zaczęła grę od prowadzenia 1:3 po jednym przełamaniu. Kolejny gem był prawdopodobnie punktem przełomowym dla ostatecznego rezultatu tego pojedynku.

Polka obroniła się przed dwoma piłkami na przełamanie i po wygraniu także kolejnego gema wyszła na powadzenie 4:3, ale od tego momentu rozpoczęła się gra punkt za punkt. Finalnie to Polka po wyrównanej walce w ostatnim gemie przełamała Włoszkę i zwyciężyła 7:5.

Co dalej na WTA 1000 Rzym?

W zawodach WTA 1000 Rzym udział biorą także Magda Linette oraz Iga Świątek. Poznanianka zmierzy się w 2. rundzie z Lindą Noskovą z Czech (54. WTA), natomiast rywalką liderki światowego rankingu będzie Anastasia Pavlyuchenkova (42. WTA). Magdalena Fręch będzie musiała stawić czoła Madison Keys (23. WTA).

Wszystkie mecze można oglądać w Canal+ i Canal+ ONLINE.