Fujak i Szkurat zaskoczyły. Polki w czołówce MŚJ w biegach narciarskich

Aktualizacja: 8 lut 2024, 20:33
7 lut 2024, 20:20

Zuzanna Fujak i Daria Szkurat spisały się bardzo dobrze w biegu na 20 kilometrów stylem dowolnym podczas Mistrzostw Świata Juniorów. Obie Polki uplasowały się w czołowej piętnastce zawodów. Nieco słabiej poszło Kamili Idziniak i Aleksandra Kołodziej.

MŚJ w Planicy: Dwie Polki w czołowej piętnastce biegu

Środa jest udanym dniem dla polskich sportowców startujących na Mistrzostwach Świata Juniorów. Już wcześniej informowaliśmy o dobrych wynikach naszych skoczków podczas serii treningowych na skoczni normalnej w Planicy. Dziś Słowenia okazała się niezwykle gościnna również dla naszych biegaczek narciarskich.

Szczególnie dobrze w biegu klasycznym na 20 kilometrów stylem dowolnym spisały się Zuzanna Fujak i Daria Szkurat. Pierwsza z wymienionych zawodniczek wpadła na metę jako ósma, druga była natomiast piętnasta. W zawodach wzięły udział również Kamila Idziniak (25. lokata) oraz Aleksandra Kołodziej (35. miejsce).

Całą rywalizację wygrała Maria Gismondi, która 20 kilometrów pokonała z czasem 52:48,3. Dwanaście sekund później na mecie zameldowała się Anniken Sand. Z kolei na najniższym stopniu podium w Planicy stanęła Gina Del Rio.