Trudny mecz Polki. Iga Świątek z kłopotami na kortach Rolanda Garrosa

28 maj 2022, 13:55

To była zdecydowanie najtrudniejsza przeprawa Igi Świątek w trwającym właśnie wielkoszlemowym turnieju French Open. Polka w sobotę 28 maja zmierzyła się z reprezentantką Czarnogóry Danką Kovinić.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Spotkanie na paryskiej mączce było pierwszym pomiędzy obiema zawodniczkami. Lepsza ostatecznie okazała się Iga Świątek, która pokonała starszą tenisistkę w dwóch setach (6:3, 7:5). W drugiej części gry Czarnogórka mocno postraszyła jednak najlepszą rakietę świata i była o krok od sprawienia dużej niespodzianki.

Czarnogórka bez kompleksów w starciu z Igą Świątek

Już pierwszy set na etapie 1/16 finału French Open był jednak bardzo interesujący. Nasza reprezentantka z łatwością wygrała pierwszego gema, ale później musiała sporo się napocić, ale zdobyć kolejne punkty. Danka Kovinić grała naprawdę odważnie i bardzo mocno, wymuszając pomyłki naszej zawodniczki. Dodatkowo udało jej się dwukrotnie uzyskać asa serwisowego. Ostatecznie Plka wygrała tę część gry 6:3, ale nie była to dla niej łatwa przeprawa.

W drugim secie Danka Kovinić również potrafiła postawić się utytułowanej 20-latce. Przy stanie 4:1 rozegrała cztery znakomite gemy i wyszła na upragnione prowadzenie. Iga Świątek nie straciła jednak zimnej krwi i potrafiła podnieść się po zdecydowanie najtrudniejszym momencie tego meczu. Ostatecznie najlepsza rakieta świata doprowadziła do triumfu 7:5. Cały mecz na korcie Philippe-Chatrier potrwał 91 minut.

Dla Polki sobotnie zwycięstwo jest trzydziestym pierwszym triumfem z rzędu. Iga Świątek jest niepokonana od 101 dni. W czwartej rundzie Świątek zagra ze zwyciężczynią pary Zheng Qinwen – Alize Cornet.

Świątek i Hurkacz walczą we French Open. Gdzie i kiedy transmisja?