Strona główna Siatkówka Reprezentacja Gdzie Liga Światowa w Polsce? Są trzy miasta!

Gdzie Liga Światowa w Polsce? Są trzy miasta!

0

Już 29 maja rusza 26. edycja międzynarodowych rozgrywek międzynarodowych – Liga Światowa. 28 zespołów podzielono na 7 grup, z czego dwie pierwsze stanowią tzw. elitę, w której oczywiście nie mogło zabraknąć Mistrzów Świata z 2014r. Polaków.

Rywalami biało-czerwonych w tegorocznych rozgrywkach będą Rosjanie, Amerykanie oraz Irańczycy. O awans do Final Six biało-czerwoni powalczą w trzech miastach: Gdańsk/Sopot – Ergo Arena – Polska-Rosja (29-29 maja 2015r.), Częstochowa – Arena Częstochowa – Polska-Iran (5-6 czerwca 2015r.), Kraków – Tauron Arena Kraków – Polska-USA (3-4 lipca 2015r.).

Awans do Final Six dać może biało-czerwonym jeszcze jedno wyjście. Możliwa jest otóż organizacja Turnieju Finałowego w 2015r. właśnie w Polsce, z racji rezygnacji Brazylii z pełnienia tej funkcji. O miano organizatora Polacy powalczą z Iranem lub Australią, ale wg nieoficjalnych źródeł to Polakom daje się największe szanse. Jeśli impreza t odbyłaby się w Polsce to najprawdopodobniej w katowickim Spodku lub w łódzkiej Atlas Arenie, które w tym roku nie otrzymały rozgrywek ligowych siatkarzy. Turniej Finałowy na polskich halach może gościć nawet dwa lata z rzędu ponieważ coraz głośniej mówi się o organizacji tej imprezy również w 2016r. Dokładając do tego Mistrzostwa Europy mężczyzn w 2017r. oraz możliwą organizację Mistrzostw Świata kobiet w 2022r. Polska stałaby się stolicą światowe siatkówki na wiele lat!

Komentarze