Strona główna Kolarstwo Geschke i Schar kolarzami CCC!

Geschke i Schar kolarzami CCC!

0
Foto: Mario Stiehl

Simon Geschke i Michael Schar w przyszłym sezonie będą jeździć w nowym, Polsko-amerykańskim zespole kolarskim, którego głównym sponsorem ma być firma CCC.

W prestiżowym cyklu World Tour CCC zajmie miejsce BMC Racing Team, który traci głównego sponsora, czyli producenta rowerów i od dłuższego czasu włodarze tego zespołu szukali jego następcy. Już oficjalnie wiemy, że będzie to polska firma obuwnicza.

Nowy zespół szuka już kolarzy, którzy w przyszłym sezonie będą jeździć w jego barwach. Na pewno będą nimi doświadczony Niemiec Simon Geschke (obecnie Sunweb) i Szwajcar Michael Schar (BMC). W sezonie 2019 w CCC będą jeździli także m.in. Greg Van Avermaet, Serge Pauwels, Nathan Van Hoydonck, Guillaume Van Keirsbulck (wszyscy Belgia), William Barta (USA), Alessandro De Marchi (Włochy) oraz Polacy, ale nie wiadomo jeszcze którzy.

– Szukałem nowego wyzwania po dziesięciu latach w tym samym zespole. Chciałem choć raz w karierze zmienić grupę i uznałem, że ten rok może być właściwym momentem. Pojawiła się propozycja, którą przyjąłem. Myślę, że będę czuć się dobrze w nowym zespole i dobrze się w nim zaaklimatyzuję – powiedział Simon Geschke.

Komentarze