GieKSa nie składa broni!

Aktualizacja: 26 mar 2018, 22:04
26 mar 2018, 20:54

W czwartym finałowym meczu pomiędzy TAURONEM KH GKS Katowice, a GKS-em Tychy po raz pierwszy triumfowali podopieczni Toma Coolena. Katowiczanie pokonali na własnym lodzie drużynę z piwnego miasta aż 5:2.

Zespół z Katowic rozpoczął bardzo szybko, bo już 3. minucie gry. Po raz pierwszy Johna Murray’a pokonał Dawid Majoch, a 6 minut później zrobił to po raz drugi przed Tomaszem Malasińskim. Trzy zwycięstwa gości z Tychów odbiły się ostatnio szerokim echem, lecz tym razem musieli oni uznać wyższość rywali. W 25. minucie punktował Dusan Devecka, a chwilę po nim podczas gry w przewadze, golkipera Trójkolorowych pokonał Andrej Themar. Bohaterem tyszan okazał się Jarosław Rzeszutko, który strzelił Shane’owi Owen’owi dwie bramki (’39,’50). Na 3 minuty do końca, bramkarza z Tychów pokonał po raz drugi w tym meczu Dusan Devecka. Na piąty mecz zawodnicy przeniosą się na Stadion Zimowy w Tychach już w Wielki Czwartek. Być może to właśnie wtedy tyszanie odbiorą upragnione mistrzostwo.