GieKSa zwiększa swoje szanse na finał PHL

12 mar 2018, 20:46

GKS Katowice w drugim meczu półfinałowym fazy play off pokonał zespół Comarch Cracovii i prowadzi juz w potyczce półfinałowej 2:0.

Katowiczanie rozpoczęli mecz z problemami i w pierwszej tercji nie potrafili strzelić żadnej bramki. Podobnie było w ekipie gości, którzy nie potrafili przedrzeć się przez formacje obronną GieKSy. Przełamanie nastąpiło 43 sekundy po rozpoczęciu drugiej tercji. Grając w osłabieniu GKS zdobył pierwszą bramkę. Jej strzelcem był Patryk Wronka. Drugi gol dla gospodarzy padł w 26. minucie po strzale Jakuba Grofa. Bramka kontaktowa należała do Damiana Słabonia, a gol wyrównujący do Teddy’ego Da Costy. Katowiczanie nie dawali za wygraną i punktowali po raz drugi podczas gry w osłabieniu. W 37. i 38.minucie Bartosz Fraszko pokonał Rafała Radziszewskiego i podopieczni Toma Coolena zjeżdżali do szatni z przewagą dwóch bramek. Trzecia tercja nie obfitowała w trafienia żadnej z ekip i starcie to zakończyło się wynikiem 4:2. Katowiczanie kolejny mecz rozegrają w Krakowie już w czwartek