Giro d’Italia: Orica GreenEDGE wygrywa pierwszy etap! Przeciętny start CCC Sprandi Polkowice

9 maj 2015, 17:31

Australijska drużyna Orica GreenEDGE, wygrała pierwszy etap kolarskiego wyścigu Giro d’Italia, którym była drużynowa jazda na czas. Zespół CCC Sprandi Polkowice zajął 14. miejsce.

Kolarze mieli dziś do pokonania 17,6 km z San Lorenzo Mare do San Remo płaskim terenie. Drużyny startowały w dziewięcioosobowych składach, a o uzyskanym czasie zespołu decydował rezultat szóstego zawodnika na mecie.

W wynikach tego etapu nie było większych niespodzianek. W czołówce znalazły się ekipy specjalizujące się w tej rywalizacji i mające w składach dobrych “czasowców”. Polska drużyna pojechała tak jak można było się spodziewać i zajęła miejsce w środku stawki. Z punktu widzenia polskich kibiców kolarstwa niepokoi wynik Lampre-Merida. Drużyna ta straciła do pierwszej Orici aż 59 sekund, a to oznacza, że jej zawodnik Przemysław Niemiec już na starcie ma taką stratę w klasyfikacji generalnej.

Liderem wyścigu został Simon Gerrans (Orica GreenEDGE) i to on jutro założy różową koszulkę.