Giro Rosa: Brand wygrywa siódmy etap! Niewiadoma awansowała w “generalce”

10 lip 2015, 15:07

Lucina Brand (Rabo Liv) wygrała siódmy etap Giro Rosa. Katarzyna Niewiadoma minęła linię mety jako czwarta i awansowała w klasyfikacji generalnej na piąte miejsce!

Dzisiejszy etap miał długość zaledwie 89 km, ale zawodniczki musiały pokonać dwa bardzo wymagające podjazdy. Ostatnie kilometry trasy prowadziły po płaskim terenie.

Na początku rywalizacji atakować próbowała Eugenia Bujak, ale wysokie tempo peletonu uniemożliwiło odjazd. Podczas pokonywanie podjazdu Naso Di Gatto na czele zostało jedynie kilkanaście zawodniczek, a były tam głównie te zajmujące czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej. Na zjeździe grupa ta powiększyła się do 35 cyklistek. Wówczas na atak zdecydowała się dwójka c Brand i Daams. Wypracowały one blisko trzy minuty przewagi.

Bardzo dużo działo się w “grupie liderek”. Wiele zawodniczek próbowało ataków, inne traciły kontakt, a jeszcze inne dołączały. 20 km przed metą Brand miała już tylko 60 sekund przewagi, a za nią jechała niewielka grupa w której były Katarzyna Niewiadoma, Guarnier, Abbott, Van Der Breggen i Moolman. Na zjeździe dojechała do nich jeszcze piąta w klasyfikacji generalnej Longo Borghini.

Kiedy do mety było tylko 10 km przewaga jadącej Brand samotnie na czele niespodziewanie wzrosła do 2:10. Pozwoliło jej to na dojechanie do mety przed kolejnymi zawodniczkami i wygrała etap. Drugie miejsce zajęła Guarnier, a trzecie Moolmann. Niewiadoma przyjechała na metę jako czwarta i awansowała na 5. miejsce w klasyfikacji generalnej!

W Giro Rosa startują również Małgorzata Jasińska (dziś 26.), Eugenia Bujak (39.), Katarzyna Pawłowska (67.) i Ewelina Szybiak (72.).