Giro Rosa: Katarzyna Niewiadomska piąta w klasyfikacji generalnej!

14 lip 2019, 17:03

W cieniu Tour de France we Włoszech rozgrywany był Giro Rosa w którym zwyciężyła Holenderka Annemiek Van Vleuten, a piątą pozycję w klasyfikacji generalnej zajęła Katarzyna Niewiadomska z Canyon SRAM Racing.

Dziesiąty, a zarazem ostatni etap liczył 120 kilometrów i prowadził z Tagliamento do Udine. Przez dłuższy czas w wyścigu prowadziła Roma Kasper i Anna Plichta jednak na niespełna dziesięć kilometrów przed metą kolarki zostały wciągnięte przez peleton. Ostatecznie najlepsza na ostatnim etapie okazała się Holenderka Marianne Vos, która wyprzedziła Lucinde Brand i Lotte Kopecky. Na czwarte pozycji uplasowała się Soraya Paladin, a za jej plecami przyjechała Katarzyna Niewiadomska.

W klasyfikacji generalnej Niewiadomska zajęła ostatecznie piąte miejsce ze stratą 7 minut i 57 sekund do liderki. Dla 24-letniej Polki, która w 2015 roku zdobyła srebrny medal Igrzysk Europejskich to jeden z największych sukcesów w karierze.

W wyścigu startowały również Marta Lach (47), Małgorzata Jasińska (49) oraz Anna Plichta, która zajęła setne miejsce.