Strona główna Kolarstwo Giro Rosa: Niewiadoma na podium drugiego etapu!

Giro Rosa: Niewiadoma na podium drugiego etapu!

0
Foto: girorosadotit.wordpress.com

Znakomicie dla Katarzyny Niewiadomej (Rabobank-Liv) rozpoczął się najważniejszy wyścig etapowy w roku Giro d’Italia Internazionale Femminile, który odbywa się na terenie Włoch. Polka po siódmej lokacie podczas prologu i czwartej na pierwszym etapie, zajęła trzecie miejsce podczas niedzielnej rywalizacji.

Podczas etapu ze startem w Marcento i metą w Montenars zawodniczki miały do pokonania 111 km. Większość tej trasy prowadziła po płaskim terenie, jednak na ostatnich kilometrach znajdował się niewielki podjazd.

Peleton na tym etapie nie dał szans ucieczce i szybko, bo już na 60 kilometrze zastała ona zlikwidowana. Dzięki temu premie znajdujące się na trasie wygrywały zawodniczki jadące już w głównej grupie. Na jednej z lotnych premii najlepsza okazała się dotychczasowa liderka Megan Guarnier (Boels-Dolmans).

Decydujący podjazd najsprawniej przejechała Evelyn Stevens (Boels-Dolmans) i to ona mogła cieszyć się z etapowego zwycięstwa. Drugie miejsce zajęła Elisa Longo Borghini (Wiggle High5), a trzecie Kasia Niewiadoma (Rabobank-Liv).

W “generalce” prowadzi Stevens, ale na bardzo dobrym drugim miejscu jest Niewiadoma, która traci do Amerykanki zaledwie 2 sekundy. Pozostałe zawodniczki mają już większe straty, bowiem w przypadku trzeciej Guarnier jest to 18 sekund, a czwartej Elisy Longo Borghini (Wiggle High5) 23.

Na niedzielnym etapie 14. miejsce zajęła Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini), a 23. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana).

Komentarze