Giro Rosa: Cromwell wygrywa czwarty etap. Niewiadoma wciąż druga w klasyfikacji generalnej

5 lip 2016, 15:03

Tiffany Cromwell (Canyon SRAM Racing) wygrała czwarty etap wyścigu kolarskiego Giro d’Italia Internazionale Femminile. Znakomite drugie miejsce w klasyfikacji generalnej utrzymała Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv).

Zawodniczki podczas czwartego etapu pierwotnie miały mieć do przejechania 98,5 km po płaskim terenie ze startem w Costa Volpino i metą w Lovere, jednak trasa zostało nieco zmodyfikowana, czego przyczyną były blokujące przejazd osuwiska ziemi.

Po raz kolejny w tegorocznej edycji wyścigu mocne tempo peletonu sprawiło, że ucieczka nie miała większych szans na powodzenie i próby odjazdu zostały szybko “kasowane”. Taki scenariusz spowodował, że na czwartym etapie o kolejności miejsc w czołówce decydował sprint. Najszybsza okazała się Tiffany Cromwell, drugie miejsce zajęła Maria Giulia Confalonieri (Lensworld-Zannata), a trzecie Roxane Fournier (Poitou-Charentes.Futuroscope.86).

W najważniejszym etapowym wyścigu sezonu startuje trzy Polki. Katarzyna Niewiadoma i Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini) minęły dziś linię mety z takim samym czasem co Cromwell, natomiast Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) straciła 13 sekund.

Następny etap będzie krótszy ale zdecydowanie bardziej wymagający. W środę zawodniczki będą miały do przejechania 77,5 km, a w środkowej części trasy będą musiały wspiąć się pod popularną przełęcz Mortirolo.