Gładka porażka PGE Rysic Rzeszów z VakifBankiem. Kwestia awansu przesądzona?

Aktualizacja: 31 sty 2024, 17:17
30 sty 2024, 21:55

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzyń siatkarki PGE Rysic Rzeszów musiały uznać wyższość obrończyń tytułu, VakifBanku SK. Przegrały dość gładko 0:3 i stoją w bardzo trudnym położeniu przed rewanżem, który odbędzie się w przyszłym tygodniu.

PGE Rysice Rzeszów bez szans w starciu z VakifBankiem

Siatkarki z Podkarpacia nieźle weszły w to spotkanie – prowadziły 3:0, ale ich przewaga bardzo szybko stopniała. Obrończynie tytułu doprowadziły do stanu 4:4 i później nie dały już Polkom wyjść na prowadzenie choćby na chwilę. Do końca utrzymywały bezpieczną przewagę i wygrały 25:20.

Drugi set, za wyjątkiem kilku pierwszych punktów, był tak naprawdę pokazem mocy ze strony siatkarek VakifBanku. Od stanu 5:4 gościnie sukcesywnie powiększały swoją przewagę. Zawodniczki z Rzeszowa zdobyły tylko 12 punktów – od wyniku 12:18 przegrały siedem kolejnych akcji i całego seta 12:25.

W trzeciej partii początkowo siatkarki z Podkarpacia były w stanie utrzymywać dystans nad rywalkami i niemal nieustannie prowadziły do wyniku 14:13. Później dały się dogonić przeciwniczkom, a o losach meczu decydowała gra na przewagi. W niej lepiej spisały się gościnie – wygrały 28:26 i cały mecz 3:0.

PGE Rysice Rzeszów – VakifBank SK 0:3 (20:25, 12:25, 26:28)

Siatkarki PGE Rysic Rzeszów stoją więc przed arcytrudnym zadaniem, jeśli chodzi o walkę o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń. Rewanżowy pojedynek z zespołem z Turcji odbędzie się 8 lutego.