Grot Budowlani Łódź z awansem do półfinału Pucharu CEV

6 lut 2024, 22:15

Siatkarki Grot Budowalnych Łódź w niezwykłych okolicznościach wygrały wtorkowy mecz przeciwko francuskiej ekipie Beziers Angels. Zespół z Tauron Ligi, który szalę zwycięstwa przechylił na swoją stronę w tie-breaku, dzięki korzystnemu wynikowi awansował do półfinału Pucharu CEV.

Puchar CEV: Łodzianki już w 1/2 finału. Czekają na rywalki

Już przed tygodniem trzecia drużyna poprzedniego sezonu Tauron Ligi wywalczyła sporą zaliczkę. Siatkarki z Łodzi wygrały z Beziers Angels 3:1 przed własną publicznością i w rewanżu musiały ugrać tylko dwa sety, aby zapewnić sobie awans po półfinału Pucharu CEV.

Ten cel udało się bardzo szybko zrealizować we wtorkowym spotkaniu. We Francji Grot Budowlani Łódź jako pierwsza drużyna wygrała dwa sety i była już pewna awansu do kolejnej fazy tych rozgrywek.

Dopiero przegrywając 0:2 do boju ruszyły siatkarki Beziers Angels. Francuskie zawodniczki wygrały dwa sety i doprowadziły do tie-breaku. W nim ponownie inicjatywę przejął zespół z Tauron Ligi, który ostatecznie wygrał 3:2 (25:21, 25:16, 25:23, 25:20, 15:11).

Łodzianki jeszcze nie znają swoich rywalek w 1/2 finału Pucharu CEV. Pozostałe ćwierćfinały zaplanowano bowiem na środę, 7 lutego.

Puchar CEV: Ważna wygrana Grot Budowlanych Łódź. Półfinał o krok!

Źródło:polski-sport.pl