Puchar CEV: Ważna wygrana Grot Budowlanych Łódź. Półfinał o krok!

31 sty 2024, 20:32

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź wykonały ważny krok w kontekście walki o awans do półfinału Pucharu CEV. Trzecia drużyna poprzedniego sezonu Tauron Ligi wygrała we własnej hali 3:1 z Beziers Volley z Francji i jest już jedną nogą w kolejnej rundzie.

Ważna wygrana Grot Budowlanych Łódź

Pierwszy set do pewnego momentu był mocno wyrównany, ale od stanu 13:13 siatkarki z Francji nie oddały już prowadzenia, wygrywając 25:20. W drugim secie zawodniczki Grot Budowlanych były znacznie skuteczniejsze i choć dawały się dogonić rywalkom, w końcówce były bezbłędne i wygrały 25:21.

W trzecim secie siatkarki z Łodzi od pierwszej akcji prowadziły i taki stan utrzymały do ostatniej piłki, pewnie triumfując 25:20. Czwarta partia miała kilka faz. Najpierw Grot Budowlani odskoczyły rywalkom na 5 punktów, po czym przegrywały 18:21. W końcówce jednak nie popełniały błędów i wygrały 25:23.

Najlepiej punktującą zawodniczką tego spotkania była MacKenzie May – Amerykanka zapewniła zawodniczkom z Łodzi aż 23 punkty. Po stronie Beziers Volley najwięcej “oczek” zdobyła Claire Hoffman – było ich 20.

Grot Budowlani Łódź – Béziers Volley 3:1 (20:25, 25:21, 25:20, 25:23)

Dzięki temu zwycięstwu, siatkarki z Łodzi wykonały duży krok w kierunku awansu do półfinału Pucharu CEV. Rewanżowe ćwierćfinałowe starcie we Francji odbędzie się we wtorek, 6 lutego.