Strona główna Kolarstwo Hellena Tour: Pierwszy etap dla Vasylyuka!

Hellena Tour: Pierwszy etap dla Vasylyuka!

0

Andriy Vasylyuk z polsko-ukraińskiej drużyny Kolss BDC Team wygrał pierwszy etap Wyścigu Szlakiem Bursztynowym „Hellena Tour”. Drugie miejsce zajął Sergij Lagkuti (również Kolss BDC Team), a trzecie Jiri Hochmann (Team Dukla Praha).

Dzisiejszy etap miał długość 153 kilometrów ze startem i metą w Warcie. Dużym utrudnieniem był wiejący wiatr, który rozrywał peleton. W pewnym momencie powstała mocna grupa kilkunastu zawodników i jak się później okazało jechał w niej zwycięzca dzisiejszego etapu. Poza Ukraińcami i Czechem znaleźli się w niej m.in. Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) oraz dwóch zawodników Domin Sport Paweł Charucki i Piotr Zieliński.

Ponad 20-kilometrów przed metą na atak zdecydowali się Vasylyuk i Lagkuti i już nie dali się dogonić. Sprint po trzecie miejsce wygrał Hochmann.

Jutro odbędzie się dwa etapy tego wyścigu. Przed południem kolarze będą rywalizować na trasie jazdy indywidualnej na czas. Popołudniu staną oni na starcie etapu ze startu wspólnego ze startem w Kaliszu i metą w Kazimierzu Biskupim.

Komentarze