Historyczne zwycięstwo! Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh wygrali mikst na Australian Open

26 sty 2024, 07:36

Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh z Tajwanu po zaciętym spotkaniu wygrali w trzech setach z duetem Neal Skupski/Desirae Krawczyk, sięgając po tytuł na Australian Open w mikście. Nasz tenisista stał się tym samym pierwszym Polakiem, który wygrał wielkoszlemowy finał w grze mieszanej.

Zieliński i Hsieh z wielkoszlemowym tytułem

Już pierwszy set finałowego starcia pokazał, jak zacięty będzie to pojedynek. Zieliński i Hsieh dali się przełamać w siódmym gemie, ale odpowiedzieli rywalom tym samym przy wyniku 5:5. O losach partii decydował tie-break, w którym Krawczyk i Skupski triumfowali 7:5.

W drugim secie Polak i Tajwanka musieli mocno się napocić, ponieważ przeciwnicy prowadzili już 4:2. W siódmym gemie zdołali przełamać rywali przy ich serwisie i był to punkt zwrotny tego meczu. Zieliński i Hsieh wygrali trzy kolejne gemy i seta 6:4, doprowadzając do remisu.

Decydujący set miał mnóstwo zwrotów akcji. Najpierw Polak i Tajwanka prowadzili 6:2 i byli bliscy zwycięstwa. Dali się jednak dogonić przy wyniku 7:7, a następnie bronili piłki meczowej przy 8:9. Na szczęście wygrali trzy kolejne wymiany i całego seta 11:9, sięgając po końcowy triumf.

Su-Wei Hsieh/Jan Zieliński – Desirae Krawczyk/Neal Skupski (5)6:7, 6:4, 11:9

Zieliński jest tym samym pierwszym polskim tenisistą, który sięgnął po wielkoszlemowy tytuł w grze mieszanej. W australijskiej imprezie jeszcze nigdy nie wystąpił tenisista z Polski, a co więcej, dla Hsieh również było to pierwsze zwycięstwo w mikście.