HISTORYCZNY MOMENT! POLSKA PO RAZ PIERWSZY W GRUPIE ŚWIATOWEJ!

20 wrz 2015, 16:35

Historyczny moment dla polskiego tenisa! Polska po raz pierwszy w historii awansowała do grupy światowej Pucharu Davisa! Triumf w decydującym spotkaniu przeciwko Słowacji dał nam Michał Przysiężny pokonując Norberta Gombosa 6:3, 6:4, 6:4!

Michał Przysiężny po porażce Jerzego Janowicza stanął pod ścianą i musiał wygrać abyśmy to my po raz pierwszy w historii awansowali do grona 16 najlepszych reprezentacji świata i ta sztuka udała mu się perfekcyjnie!

Pierwszy set był wręcz perfekcyjny w wykonaniu “Ołówka”, który przy swoim podaniu nie przegrywał praktycznie w ogóle piłek przełamując przy tym rywala w 4. gemie. To dało mu oczywiście pewną wygraną 6:3.

Druga odsłona była już bardziej wyrównana, a Gombos przypomniał sobie swoją dobrą grę z piątku, kiedy to stawiał opór Janowiczowi. Przysiężny wygrał na szczęście już pierwszego gema przy podaniu Słowaka i mimo większych problemów niż w pierwszym secie kontrolował przebieg gry nie dając odebrać sobie podania do samego końca. Mimo że Gombos również w kolejnych gemach grał już pewnie to Głogowianin cieszył się z drugiego seta, wygranego do 4.

Trzecia i jak się okazało ostatnia partia to najbardziej wyrównana gra. Przez długi okres utrzymywała się sytuacja, w której obaj zawodnicy wygrywali swoje podania. Na szczęście w piątym gemie po bardzo wielu wymianach Przysiężny przełamał Słowaka i to zwiastowało początek końca i wielkiej fety w Szczecinie. Tak też się stało. Popularny “Ołowek”, mimo że już nie urwał żadnego gema przy podaniu rywala to swoje serwisy wykonywał bardzo dobrze i wygrał seta 6:4, a całe spotkanie 6:3, 6:4, 6:4!