Historyczny sukces Jana Zielińskiego! Wygrał deblowy turniej w Rzymie

Aktualizacja: 22 maj 2023, 09:45
21 maj 2023, 17:44

Jan Zieliński i Hugo Nys zanotowali wielkie zwycięstwo w deblowej rywalizacji podczas turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Polsko-monakijski duet w ciągu nieco ponad godziny wygrał 7:5, 6:1 z Holendrami Robinem Haase i Boticem van de Zandschulp, sięgając po końcowy triumf.

Pełna dominacja Zielińskiego i Nysa w drugim secie

Polsko-monakijski duet miał za sobą bardzo udane cztery spotkania, w których nie przegrał ani jednego seta. W kolejnych rundach Zieliński i Nys wygrywali odpowiednio z duetami Cressy/Vega Hernandez (6:3, 6:3), Dodig/Krajicek (7:6(7-3), 6:2), McDonald/Tiafoe (7:5, 7:6(7-2)) i Granollers/Zeballos (6:3, 7:5).

W finałowym starciu rywalami Polaka i Monakijczyka byli Holendrzy Robin Haase i Botic Van De Zandschulp. Rywalizacja była zacięta tak naprawdę tylko w pierwszym secie. Decydujący okazał się dwunastu gem, w którym Zieliński i Nys przełamali przeciwników i wygrali 7:5.

Drugi set był prawdziwym popisem gry w wykonaniu polsko-monakijskiego duetu, który potwierdził, że w Rzymie nie miał sobie równych. Od trzeciego gema nie przegrał ani jednego i z dużą łatwością wygrał seta 6:1 i całe spotkanie.

Robin Haase/Botic Van De Zandschulp vs Hugo Nys/Jan Zieliński 5:7, 1:6

Dla Jana Zielińskiego jest to trzeci triumf w karierze deblowej. Wcześniej dwukrotnie wygrywał w hali we francuskim Metz – najpierw z Hubertem Hurkaczem w 2021 roku, a rok później z Nysem. Co więcej, po triumfie w Rzymie Polak i Monakijczyk objęli prowadzenie w deblowym rankingu ATP Race, uwzględniającym tylko tegoroczne wyniki.

Fenomenalny finał. ZAKSA rewanżuje się Jastrzębskiemu Węglowi i wygrywa LM trzeci raz z rzędu!