Strona główna Tenis ATP Historyczny wynik polskiego mistrza Wimbledonu!

Historyczny wynik polskiego mistrza Wimbledonu!

0
Foto: zimbio.com

Łukasz Kubot awansował na pierwsze miejsce rankingu najlepszych deblistów świata. Mistrz Wimbledonu i Australian Open jest pierwszym reprezentantem Polski, który wspiął się na sam szczyt zestawienia.

Ubiegły sezon był bardzo udany dla najlepszego polskiego deblisty. Łukasz Kubot w parze z Marcelo Melo sięgnęli po 6 tytułów, w tym po najcenniejszy triumf na kortach Wimbledonu.

Po zakończeniu ostatniego turnieju ubiegłego roku – ATP Finals w Londynie – ogłoszono, że tenisista z Bolesławca zostanie numerem jeden. Jednak na ten moment, zwycięzca Australian Open 2014 oraz Wimbledonu 2017 musiał poczekać do 8 dnia stycznia. Co zdecydowało o tym, że Polak (mimo równej liczby punktów) wyprzedził w zestawieniu swego brazylijskiego partnera? Liczba rozegranych turniejów. Dzięki niewystąpieniu w Brisbane, w pierwszym tygodniu nowego roku, Kubot zdołał przesunąć się z pozycji numer 2. na fotel lider rankingu deblowego.

To kolejny, po zwycięstwie w wielkoszlemowych turniejach Australian Open i Wimbledonie, sukces 35-letniego tenisisty. Jeszcze nigdy żaden polski tenisista, ani polska tenisistka, nie zdołał awansować na sam szczyt zestawienia najlepszych tenisistów świata.

Komentarze