Hokej na lodzie: Polska przegrywa w meczu towarzyskim z Wielką Brytanią

15 kwi 2017, 18:45

Polscy hokeiści przegrali po rzutach karnych 4:5 z reprezentacją Wielkiej Brytanii. Mecz towarzyski w Coventry był ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata dywizji 1A w Kijowie.

Po pierwszej tercji prowadziła reprezentacji Polski 2:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Grzegorza Pasiut i Damiana Kapica. Natomiast trafienie dla Brytyjczyków zanotował Peacock. W drugiej tercji gospodarze zagrali zdecydowanie lepiej. Najpierw bramkę dającą remis zdobył Farmer, a następnie po trafieniu Phillipsa Brytyjczycy objęli prowadzenie 3:2. Ostatecznie takim wynikiem zakończyła się druga część meczu.

W czwartej minucie trzeciej tercji bramkę na 3:3 zdobył Jakub Wanacki. Od tego momentu przez kolejnych kilkanaście minuty wynik nie ulegał zmianie. Końcówka trzeciej tercji była bardzo ciekawa. Na 50 sekund przed końcem meczu karnego wykorzystał Farmer i to Wielka Brytania ponownie objęła prowadzenie. Jednak reprezentanci Polski nie poddali się bez walki i równo z końcową syreną grając w osłabieniu, doprowadzili do remisu 4:4. Strzelcem bramki na wagę dogrywki był Grzegorz Pasiut.

W dogrywce wynik nie uległ zmianie i ostatecznie o wszystkim zdecydowały karne. Niestety w nich lepsi okazali się reprezentanci Wielkiej Brytanii, wygrywając całe spotkanie 5:4 i tym samym rewanżując się za wczorajszą porażkę w Nottingham.