Strona główna Sporty zimowe Horngacher: Obejmując kadrę Polski spełniłem swoje największe marzenie

Horngacher: Obejmując kadrę Polski spełniłem swoje największe marzenie

0
foto: Sportschau.de

Stefan Horngacher objął kadrę niemieckich skoczków narciarskich, lecz już od początku współpracy z naszymi zachodnimi sąsiadami musi zmagać się ze sporymi problemami. Z kontuzją zmaga się kilku zawodników, a jednym z poszkodowanych jest mistrz olimpijski – Andreas Wellinger.

Były trener Polaków udzielił wywiadu niemieckiemu magazynowi Kicker, w którym podzielił się swoimi wrażeniami przed zbliżającym się sezonem. Jak mówi, jest nie pewny przyszłości, ale odpowiedzi na trudne pytania może udzielić Wisła.

 Sezon letni nie poszedł nam najlepiej. Tylko w kilku konkursach osiągaliśmy dobre wyniki. Jesteśmy teraz na skrzyżowaniu, a w Wiśle przekonamy się, dokąd zmierzamy. Czy będziemy szli w górę, czy to okaże się za trudne. Zdarzają nam się dobre skoki, ale też są sytuacje, gdy nie wszystko przebiega zgodnie z planem. Myślę, że możemy mieć dobry sezon, jeżeli dobrze wystartujemy w Wiśle – zauważa Horngacher.

W klasyfikacji Pucharu Narodów LGP 2019 Niemcy zajęli dopiero 5. miejsce.

Horngacher odniósł się również do kontuzji, które wyeliminowały kilku sportowców z okresu przygotowawczego.

Zawsze istnieją możliwości zminimalizowania kontuzji. Pracujemy nad tym w federacji, ale to skomplikowana działka. Niezwykle trudno powiedzieć, dlaczego jest tak dużo urazów kolana w naszej kadrze. Trzeba jednak zauważyć, że takie kontuzje zdarzają się coraz częściej w skokach narciarskich. Z pewnością to wynika z coraz dalszych skoków – tłumaczy Austriak.

Co ciekawe, Horngacher nie czuje, że praca w Niemczech to spełnienie marzeń. Trzy lata temu spełniłem swoje marzenie o zostaniu trenerem głównym. Chciałem zajmować takie stanowisko, bez względu na to, w jakiej reprezentacji by to było. To, że teraz trafiłem do Niemiec, wyszło trochę przypadkiem – Werner zrezygnował, a ja już tam pracowałem. To była dla mnie najlepsza opcja na przyszłość – ocenia trener. http://credit-n.ru/offers-zaim/webbankir-online-zaim-na-kartu.html

Komentarze