Huber Hurkacz zachwyca na turnieju w Halle. Polak awansował do półfinału!

Aktualizacja: 4 lip 2022, 18:55
17 cze 2022, 20:00

Hubert Hurkacz awansował do półfinału turnieju ATP 500 w Halle. Polak i Kanadyjczyk Felix Augera-Aliassime na trawiastym korcie spędzili 108 minut. Do zwycięstwa tenisista pochodzący z Wrocławia potrzebował dwóch tie-breaków (7:2), 7:6 (7:4).

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Hubert Hurkacz został królem tie-breaków

Pierwszy set piątkowego meczu był niezwykle wyrównany. Zawodnicy zdobywali gem za gemem i żaden z tenisistów nie oddał pola przy swoim serwisie. Ostatecznie, przy stanie 6:6, potrzebny był więc tie-break. W tym lepszy okazał się Hubert Hurkacz, który wygrał siedem do dwóch. Cały pierwszy set potrwał aż 55 minut.

Drugi set ćwierćfinałowego starcia miał podobny przebieg, a obaj tenisiści rewelacyjnie serwowali. Zdarzały się nawet gemy, w których odbierający zawodnik nie potrafił zdobyć punkt. Tu również doszło do drugiego tie-breaku. Ponownie okazał się on szczęśliwszy dla Huberta Hurkacza, który Pokonał Kanadyjczyka 7:4. Tym samym Felix Augera-Aliassime pożegnał się z niemieckim turniejem.

Polak w półfinale zmierzy się z Nickiem Kyrgiosem. Australijczykw ćwierćfinale pokonał Hiszpana Pablo Carreno-Bustę 6:4, 6:2. W drugim meczu na trawiastych kortach Rosjanin Daniił Miedwiediew zetrze się z Niemcem Oscarem Otte.