Hubert Hurkacz ćwierćfinalistą turnieju w Halle! Dobry mecz Polaka

Aktualizacja: 19 cze 2022, 18:25
15 cze 2022, 15:36

Hubert Hurkacz pokonał Ugo Humberta w drugiej rundzie turnieju rangi ATP 500 w Halle i awansował do ćwierćfinału imprezy w Niemczech. Polak uporał się z przeciwnikiem w dwóch setach (7:6 (5), 6:3).

Pierwszy bój tenisistów

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Hurkacz i Ugo Humbert spotkali się na korcie po raz pierwszy, więc mogliśmy oczekiwać potyczki wyrównanej. Tak też się stało, choć w czwartym gemie pierwszego seta przeciwnik przełamał wrocławianina. Radość Francuza nie trwała zbyt długo, bowiem nasz zawodnik już przy następnej nadarzającej się okazji wykorzystał break pointa. Następnie panowie utrzymywali swoje podania i dopiero w tie break rozstrzygnął losy premierowej odsłony. Polak zwyciężył 7:6 (5).

Hubert Hurkacz w ćwierćfinale w Halle

Podczas drugiej partii rywalizacja toczyła się cios za cios. W ósmym gemie tego seta Polak przełamał serwis oponenta i za chwilę serwował na zwycięstwo. 25-latek nie dał już szans Humbertowi, odnosząc triumf i awansując do ćwierćfinału turnieju w Halle.

Hurkacz posłał dziesięć asów serwisowych i popełnił dwa podwójne błędy. Polak zanotował 21 uderzeń kończących przy 15 niewymuszonych pomyłkach. Następnym rywalem Huberta Hurkacza w ćwierćfinale niemieckiej imprezy będzie zwycięzca meczu Mackenize McDonald – Felix Auger-Aliassime.