Hubert Hurkacz odpada z French Open! W ćwierćfinale zagra Casper Ruud

30 maj 2022, 15:39

Hubert Hurkacz zakończył przygodę z turniejem French Open. Najlepszy polski tenisista przegrał z Norwegiem Casperem Ruudem na etapie 1/8 finału. W poniedziałek Wrocławianin na paryskim korcie wygrał tylko jednego seta (2:6, 3:6, 6:3, 3:6)

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Hubert Hurkacz przegrywa i żegna się z French Open

Jak do tej pory Hubert Hurkacz bez najmniejszych problemów pokonywał kolejnych rywali w wielkoszlemowym turnieju French Open. Francuskie korty były dla Polaka szczęśliwe i wydawało się, że 25-latek może powalczyć nawet o końcowy triumf. Niestety, w poniedziałek lepszy okazał się Casper Ruud.

Hurkacz od samego początku miał w meczu z Norwegiem mnóstwo problemów. Popełniał sporo niewymuszonych błędów i tylko w pierwszym secie dał się przełamać aż trzy razy. Polak wygrywał co prawda pojedyncze gemy, ale jego przeciwnik ani razu nie dał sobie  odebrać serwisu. Finalnie Ruud wygrał więc zarówno pierwszy, jak i drugi set.

Lepiej tenisiście z Wrocławia poszło w trzeciej części gry. Polak przełamał Norwega na 4:2, aby wygrać całego seta w stosunku 6:3. Nie wystarczyło to jednak do zwycięstwa. Ostatnia partia należała już do Caspera Ruuuda, który ostatecznie wywalczył sobie awans do ćwierćfinału French Open.

Warto jednak podkreślić, że jest to i tak najlepszy wynik na kortach Rolanda Garrosa w karierze Polaka. Do tej pory Hurkacz wygrał na tym turnieju zaledwie jeden mecz. Było to cztery lata temu.

Świątek i Hurkacz w 1/8 finału French Open (30.05). Gdzie i kiedy oglądać?