Hubert Hurkacz świetnie rozpoczął Australian Open 2023. Rywal bez szans

16 sty 2023, 07:42

Hubert Hurkacz doskonale rozpoczął nowy sezon tenisowych zmagań. Polak awansował w poniedziałek do II rundy wielkoszlemowego Australian Open 2023. W nocy udało mu się pokonać Hiszpana Pedro Martineza 7:6 (1), 6:2, 6:2.W kolejnym meczu zagra ze zwycięzcą spotkania Lorenzo Sonego – Nuno Borges.

Hubert Hurkacz nie dał żadnych szans Pedro Martinezowi

Takiego Huberta Hurkacza chciałoby się oglądać zawsze. Wrocławianin doskonale rozpoczął zmagania Australian Open 2023 i wyraźnie zdominował swojego rywala w pierwszym meczu na tym turnieju. Dzięki temu mecz nie potrwał zbyt długo (godzinę i czterdzieści dziewięć minut) i polski zawodnik już może regenerować się przed kolejnym starciem.

Hurkacz w meczu z Pedro Martinezem wygrał wszystkie trzy sety. Polak doskonale serwował, w związku z czym zaliczył aż 24 asy. Hiszpan przez cały mecz był natomiast tylko tłem dla biało-czerwonego zawodnika. Efektem czego w całym meczu Martinez nie miał nawet jednej szansy na przełamanie. Absolutna dominacja wrocławianina.

Po pokonaniu tenisisty z Półwyspu Iberyjskiego Hurkacz teraz może przygotowywać się na starcie ze zwycięzcą pary Lorenzo Sonego – Nuno Borges. Jeśli i tak uda się Polakowi wygrać, to w trzeciej rundzie czekać na niego będzie  pierwszy z rozstawionych rywali – Denis Shapovalov. Od ćwierćfinału los może natomiast połączyć 25-latka z m.in. Rafaelem Nadalem.

1. runda: Pedro Martinez (16 stycznia)
2. runda: Lorenzo Sonego, Nuno Borges (18-19 stycznia)
3. runda: m.in. Denis Shapovalov, Dusan Lajović (20-21 stycznia)
4. runda: m.in. Daniił Miedwiediew, Sebastian Korda (22-23 stycznia)
ćwierćfinał: m.in. Rafael Nadal, Frances Tiafoe, Karen Chaczanow (24-25 stycznia)
półfinał: m.in. Stefanos Tsitsipas, Jannik Sinner, Felix Auger-Aliassime (27 stycznia)
finał: m.in.  Casper Ruud, Taylor Fritz, Alexander Zverev, Novak Djoković (29 stycznia)