Hubert Hurkacz awansował do trzeciej rundy French Open. Koncert Polaka!

26 maj 2022, 16:32

Hubert Hurkacz z niezwykłą lekkością wygrał z Marco Checchinato w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju French Open na kortach Rolanda Garrosa. Polak zwyciężył w trzech setach (6:1, 6:4, 6:2).

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Drugie starcie polsko-włoskie

Hurkacz już miał okazję mierzyć się na korcie z Marco Checchinato. Spotkanie odbyło się na trawie w Eastbourne w 2019 roku, a nasz rodak zwyciężył wówczas 6:4, 6:4. Teraz los ponownie skojarzył Polaka i Włocha w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju French Open na kortach Rolanda Garrosa. Wrocławianin dwukrotnie przełamał serwis oponenta w pierwszym secie i po koncertowej grze wygrał 6:1.

W drugiej odsłonie jednostronnego widowiska zawodnik urodzony w Palermo nieco wyżej ustawił poprzeczkę Hurkaczowi. Polski tenisista wprawdzie już na początku partii zdobył break pointa, ale później Checchinato dzielnie walczył o każdą piłkę. Jednak wrocławianin prowadził grę na tyle znakomicie, że zamknął tego seta wynikiem 6:4.

Hubert Hurkacz w trzeciej rundzie Rolanda Garrosa

Trzecią część rywalizacji Hubert rozpoczął od szybkiego przełamania oponenta. Potem 25-latek prowadził mecz na własnych warunkach i triumfował w tej odsłonie oraz w całej potyczce 6:1, 6:4, 6:2. Hurkacz zaserwował pięć asów i zwyciężał mnóstwo punktów po pierwszym podaniu (87%). Ponadto Polak zgromadził na swoim koncie 30 uderzeń kończących i popełnił 13 niewymuszonych błędów.

Hurkacz na trzecim szczeblu French Open zmierzy się z Belgiem Davidem Goffinem.