Hubert Hurkacz wygrywa turniej w Halle. Szybkie 2:0 z Miedwiediewem

Aktualizacja: 4 lip 2022, 19:07
19 cze 2022, 18:21

Hubert Hurkacz z nawiązką zrehabilitował się po nieudanym występie w Stuttgarcie i wygrał turniej ATP 500 w Halle. Polak po nieco ponad godzinie gry w wielkim finale pokonał aktualnego lidera rankingu ATP – Daniiła Miedwiediewa 2:0 (6:1, 6:4).

Hurkacz wygrywa ATP 500 w Halle

Pierwszy set nie trwał nawet półgodziny. Hubert Hurkacz natychmiast zdominował Miedwiediewa i po ponad 20 minutach prowadził już 5:0, mając na koncie dwa przełamania. Światowy numer 1 męskiego tenisa zdołał wygrać wyłącznie jednego gema. W grze z pewnością nie pomogły mu ataki złości skierowane w stronę trenera Gillesa Cervarę.

Set numer dwa również nie rozpoczął się optymistycznie dla Miedwiediewa. Hurkacz od razu przełamał swojego rywala, co wywołało kolejny atak złości Rosjanina. Miedwiediew postanowił wtedy wyrzucić Cervarę z trybun, co pozytywnie wpłynęło na jego grę. Zaczął regularnie punktować i wygrywać swoje gemy, nie dając się już więcej razy przełamać. Ostateczny wynik drugiego starcia to 6:4.

Pierwszy triumf na korcie trawiastym

Dla Huberta Hurkacza wygrana w Halle jest pierwszym zwycięstwem na turnieju rozgrywanym na trawie. Należy przyznać, że to niezwykle dobry prognostyk przed zbliżającym się coraz większymi krokami Wimbledonem. Co ciekawe, po dzisiejszym meczu to Polak ma na koncie więcej zwycięstw w bezpośrednich pojedynkach z Daniiłem – 3 do 2. Ponadto Hurkacz wygrał swój piąty finał turnieju ATP. Jak dotąd żadnego nie przegrał.