Bez niespodzianki. Hurkacz awansuje do II rundy Rolanda Garrosa

24 maj 2022, 20:53

Hubert Hurkacz pokonał 3-0 (7:5, 6:2, 7:5) Giulio Zeppieriego po dwugodzinnym pojedynku i wywalczył awans do II rundy French Open. Polak był zdecydowanym faworytem tego pojedynku i potwierdził to na korcie.

Hurkacz wygrywa z Zeppierim na początek turnieju

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybetDla 20-letniego Włocha występ w turnieju głównym na kortach Rolanda Garrosa był dużym wydarzeniem. Zeppieri chciał więc od początku pokazać, że “Hubi” nie będzie miał łatwego zadania.

Niemal przez cały pierwszy set skutecznie punktował przy swoim serwisie i tenisiści szli łeb w łeb. Hurkacz miał szansę na przełamanie przy stanie 3:3, ale ta sztuka udała mu się dopiero kilka minut później przy wyniku 5:5. Chwilę później było już 1-0 w setach.

Drugi set rozpoczął się zgoła inaczej. Przełamanie Zeppieriego nastąpiło już w pierwszym gemie. Dało to Polakowi duży spokój, który szybko przekuł w kolejne przełamanie przy stanie 3:1. Hurkacz ostatecznie wygrał 6:2.

Trzeci set był z kolei podobny do pierwszego, ale tym razem na korcie można było zobaczyć więcej walki. Zwłaszcza ze strony Włocha, który starał się ze wszystkich sił utrzymać w turnieju. Nie mógł jednak znaleźć argumentów na jednego z najlepszych tenisistów świata i ostatecznie przegrał cały mecz 3-0.

Tym samym Hurkaczowi udało się przełamać pasmo porażek w pierwszej rundzie na turnieju w Paryżu, które prześladowało go od trzech edycji. Jego kolejnym rywalem będzie Włoch Cecchinato lub Hiszpan Andujar.

Świątek porównana do legendy pięściarstwa. „Naparza rywalki jak Mike Tyson”