Hubert Hurkacz za burtą turnieju ATP 1000 w Madrycie. Djoković pokazał moc

6 maj 2022, 16:01

Hubert Hurkacz przegrał 3:6, 4:6 z Novakiem Djokoviciem i odpadł z turnieju rangi ATP 1000 w Madrycie. Serb wraca do wspaniałej dyspozycji, natomiast wrocławianinowi zdecydowanie zabrakło powtarzalności i skuteczności uderzeń.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Czwarte starcie i czwarta porażka

Wszyscy czekaliśmy na przełamanie Hurkacza w potyczkach z Novakiem Djokoviciem, bo chociażby ostatnie starcie było niezwykle wyrównane. Niestety, polski tenisista stracił swój serwis już w drugim gemie odsłony otwierającej zmagania na korcie. Serbski mistrz bardzo spokojnie i konsekwentnie rozgrywał punkty przy własnym podaniu i wygrał seta 6:3.

W drugiej partii tenis Polaka wyglądał nieco lepiej i wydawało się, że z tej mąki jeszcze będzie chleb. Serb przełamał “Hubiego” w piątym gemie tego seta i utrzymał podanie już do końca rywalizacji. Novak Djoković wykorzystał czwartego meczbola, a Hurkacz znów musiał obejść się smakiem, przełykając gorycz porażki.

Hubert Hurkacz popełnił za dużo błędów

W arsenale zagrań Hurkacza ewidentnie zawodził bekhend, który w poprzednich meczach przynosił mu ważne punkty. Polak w ogóle nie był w stanie wstrzelić się w kort, popełniając aż 24 niewymuszone błędy przy 15 uderzeniach kończących. Dla porównania Djoković miał 16 winnerów, ale przy zaledwie 13 pomyłkach własnych.

Miejmy nadzieję, że wrocławianin ustabilizuje dyspozycję przed następnymi turniejami cyklu ATP, bo niby ćwierćfinał to dobry rezultat, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia.