Hubert Hurkacz zwycięski! Polak awansował do drugiej rundy turnieju w Dubaju

28 lut 2023, 21:42

Po ponad dwóch godzinach walki i tie-breaku w trzecim secie Hubert Hurkacz wygrał 3:6, 6:3, 7:6(7) ze zdecydowanie niżej notowanym Rosjaninem Aleksandrem Szewczenką i awansował do drugiej rundy turnieju ATP 500 w Dubaju.

Sklasyfikowany na 119. miejscu w rankingu ATP Aleksandr Szewczenko ma już na swoim koncie jeden tytuł w tym roku – pod koniec stycznia wygrał Tenerife Challenger. Hubert Hurkacz z kolei (11. ATP) jest świeżo po triumfie w Marsylii – w finale turnieju pokonał w dwóch setach Francuza Benjamina Bonziego.

Thriller w meczu Huberta Hurkacza

W pierwszym secie gra do pewnego momentu była bardzo wyrównana. W pierwszych pięciu gemach obaj zawodnicy wygrywali dane partie na zmianę, aż Rosjanin wyszedł zwycięsko z dłuższej wymiany właśnie w piątym gemie. Potem Szewczenko kontrolował przebieg starcia i ze spokojem wygrał seta 6:3, wykorzystując czwartą piłkę setową.

Drugi set miał bardzo podobny przebieg. Obaj tenisiści wygrywali gemy na zmianę i taki stan rzeczy utrzymywał się do wyniku 4:3 dla Hurkacza. W ósmym gemie Polak zdołał przełamać rywala, co dodało mu energii, a to przełożyło się na wygranie tej partii 6:3.

W decydującym secie początkowo przewagę miał Rosjanin, ale w piątym gemie Hurkacz zdołał go przełamać, a następnie wyjść na prowadzenie 4:2. Szewczenko zdołał jednak doprowadzić do wyrównania i nawet wyjść na prowadzenie 6:5, ale o losach pojedynku decydował tie-break. W nim rywalizacja również była bardzo zacięta, ale ostatecznie zwycięsko wyszedł z niej Hurkacz, wygrywając 9:7.

Aleksandr Szewczenko (119. ATP) vs Hubert Hurkacz (11. ATP) 6:3, 3:6, (7)6:7

Hubert Hurkacz awansował tym samym do drugiej rundy turnieju ATP 500 w Dubaju, w której zmierzy się z innym Rosjaninem, Pawłem Kotowem (138. ATP). 24-latek w pierwszym meczu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wygrał 6:3, 5:7, 7:6(3) z Australijczykiem Alexeiem Popyrinem.

Olbrzymie problemy rywalki Igi Świątek. Przewlekła kontuzja i duży spadek w rankingu WTA