Hurkacz i Dimitrow dali radę. Polsko-bułgarski duet wygrywa w Rzymie

9 maj 2022, 18:10

Od wygranej współpracę rozpoczęli Hubert Hurkacz i Grigor Dimitrow. Polak i Bułgar w pierwszej rundzie deblowego turnieju ATP w Rzymie pokonali Ivana Dodiga i Austina Krajicka. O poniedziałkowej wygranej zadecydował super tie-break (2:6 7:6, 10:6).

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

W poniedziałek Hubert Hurkacz i Grigor Dimitrow zagrali ze sobą pierwszy mecz jako duet deblowy. Początek ich współpracy można zaliczyć do udanych, gdyż polsko-bułgarskiej parze udało się pokonać swoich rywali w pierwszej rundzie turnieju w Rzymie. Po drugiej stronie włoskiego kortu stanęli Chorwat Ivan Dodig oraz Amerykanin Austin Krajicek.

Hurkacz i Dimitrow przegrali pierwszego seta

Pierwszy set nie poszedł jednak po myśli Polaka i Bułgara. Ich kłopoty zaczęły się już w trzecim gemie, gdzie przełamali się ich rywale. Od tego momentu aż końca tej części gry Chorwat i Amerykanin dominowali na korcie, i ostatecznie wygrali aż 6:2. Na szczęście dla polskiego tenisisty i jego partnera drugi set był znacznie bardziej wyrównany i zakończył się wynikiem 7:6 dla pary “Hubiego”.

Kto ostatecznie awansuje do kolejnej rundy, rozstrzygnął dopiero super tie break. Ten zakończył się korzystnie dla polsko-bułgarskiego duetu, który wygrał go 10:6. Tym samym to właśnie Hurkacz i Dimitrow zagrają w kolejnej rundzie turnieju w Rzymie. Tam czekać nas może “polski” pojedynek, gdyż rywalami tenisistów będą zwycięzcy pary Łukasz Kubot/Edouard Roger-Vasselin – Nikola Mektic/Mate Pavic.