Hurkacz odpada z Indian Wells. Przegrał w trzech setach z Paulem

Aktualizacja: 14 mar 2023, 10:18
13 mar 2023, 21:17

Hubert Hurkacz żegna się z Indian Wells. Polak w trzeciej rundzie turnieju musiał uznać wyższość w trzech setach reprezentantowi Stanów Zjednoczonych Tommy’emu Paulowi, przegrywając kluczowe piłki w decydującej partii.

Hubert Hurkacz udanie rozpoczął zmagania w tegorocznej edycji turnieju w Indian Wells. W drugiej rundzie polski tenisista uporał się z Australijczykiem Alexeiem Popyrinem (101. ATP), z którym wygrał 6:3, 6:3. Tommy Paul (19. ATP) z kolei wygrał 6:3, 6:3 z Niemcem Janem-Lennardem Struffem.

Wyrównana walka i zwycięstwo Paula

Początek starcia w trzeciej rundzie był wyrównany. Obaj tenisiści wygrali dwa pierwsze gemy przy swoim serwisie, natomiast w dwóch kolejnych przełamywali przeciwnika. Walka gem za gem trwała do stanu 5:4 dla Hurkacza – wówczas Polak po raz drugi wygrał partię przy serwisie Amerykanina, dzięki czemu zwyciężył 6:4.

Drugi set rozpoczął się od zdecydowanej dominacji Paula, który punktował zarówno przy swoim serwisie, jak i przy zagrywce Hurkacza. Bardzo szybko udało mu się wyjść na prowadzenie 4:0 i choć Polak w kolejnych akcjach nie popełniał już błędów, ostatecznie Amerykanin wygrał seta 6:2.

W trzecim secie walka ponownie była mocno wyrównana. Kluczowy okazał się natomiast siódmy gem, w którym Paul przełamał Hurkacza. W kolejnej partii Polak miał nawet trzy piłki gemowe, ale nie zdołał przechylić jej losów na swoją korzyść. Co prawda chwilę później doprowadził do stanu 4:5, ale ostatecznie to Amerykanin cieszył się z wygranej.

Hubert Hurkacz (11. ATP) vs Tommy Paul (19. ATP) 6:4, 2:6, 4:6

Dzięki tej wygranej Tommy Paul awansował do czwartej rundy turnieju w Indian Wells, w której zmierzy się z wygranym pojedynku Francisco Cerundolo (32. ATP) – Felix Auger-Aliassime (10. ATP).

Pegula ocenia Igę Świątek. „Ona nie jest niezwyciężona”