Hurkacz odpada z US Open. Gładka porażka z Draperem

31 sie 2023, 19:25

Hubert Hurkacz pożegnał się z wielkoszlemowym US Open. Polski tenisista przegrał gładko w trzech setach 2:6, 4:6, 5:7 z Brytyjczykiem Jackiem Draperem. Niewykluczone, że na jego grę wpływ miały problemy zdrowotne, przez które poprosił o przerwę na początku trzeciej partii.

Gładka porażka Hurkacza

Pojedynek rozpoczął się dla Hurkacza bardzo źle – od przełamania i prowadzenia Drapera 2:0. W piątym gemie Polak ponownie dał się zaskoczyć przy własnym serwisie, co było decydujące dla losów tej partii. Brytyjczyk nie wypuścił wypracowanej przewagi z rąk i pewnie wygrał 6:2.

Drugi set rozpoczął się dla Hurkacza identycznie – od dwóch przegranych gemów i przełamania Drapera w piątym gemie przy stanie 1:4. Tym razem Polak zdołał nieco bardziej powalczyć, bowiem doprowadził do wyniku 5:4, ale w decydującym gemie Brytyjczyk nie dał się zaskoczyć przy własnym zagraniu i triumfował 6:4.

Na początku trzeciego seta Hurkacz poprosił o przerwę medyczną na skutek razu. Po kilku minutach interwencji lekarzy Polak wrócił na kort, a gra była wyrównana – żaden z tenisistów nie pozwalał rywalowi na przełamanie. Taki stan rzeczy zadziałał na korzyść Drapera, który wygrał 7:5 i całe spotkanie 3:0.

Jack Draper (123. ATP) vs Hubert Hurkacz (17. ATP) 6:2, 6:4, 7:5

Tym samym Hurkacz nie zdołał poprawić swojego najlepszego wyniku w US Open. Nigdy wcześniej nie zdołał dotrzeć do trzeciej rundy, ale na ewentualną czwartą rundę będzie musiał poczekać co najmniej do przyszłego roku.