Hurkacz w drugiej rundzie turnieju w Halle. Potrzebował trzech setów

14 cze 2022, 16:44

Hubert Hurkacz pokonał Maxime’a Cressy’ego w pierwszej rundzie turnieju rangi ATP 500 w Halle. Polak uporał się z Amerykaninem w trzech setach (6:4, 4:6, 6:4).

Trudna przeprawa z Amerykaninem

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Hubert Hurkacz przystępował do współzawodnictwa z Maxime’em Cressym w roli zdecydowanego faworyta. Jednak różnica na korcie nie była aż tak widoczna. Polak przełamał serwis oponenta w trzecim gemie pierwszej partii i utrzymywał własne podanie, zwyciężając w tej odsłonie spotkania 6:4.

W drugim secie na korcie nadal toczyła się niezwykle wyrównana batalia. Żaden z graczy nie potrafił przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Cressy wykorzystał break pointa przy stanie 4:5 i wygrał drugą odsłonę rywalizacji 6:4.

Hurkacz w drugiej rundzie w Halle

Trzecia partia to kolejne męczarnie wrocławianina. Siódmy gem był walką do ostatniej kropli potu, zwieńczoną przełamaniem zdobytym przez naszego rodaka. “Hubi” nie oddał prowadzenia już do końca meczu. Hurkacz zaserwował 13 asów i popełnił trzy podwójne błędy. Ponadto dobrze returnował przy drugim podaniu przeciwnika.

Następnym rywalem Huberta Hurkacza w turnieju w Halle będzie Ugo Humbert.