Hurkacz znowu po tie-breaku, ale wygrywa. Polak w trzeciej rundzie w Monte Carlo

11 kwi 2023, 19:45

Hubert Hurkacz po raz kolejny w ostatnich tygodniach zafundował swoim kibicom długi, emocjonujący pojedynek. Tym razem Polak szczęśliwie zakończył 3-setowy pojedynek z Jackiem Draperem i zameldował się w trzeciej rundzie turnieju w Monte Carlo.

Najlepszy polski tenisista awansował do drugiej rundy turnieju w Monte Carlo w wielkich bólach. W pierwszym meczu potrzebował niemal 3,5 godziny, aby w trzech setach rozprawić się z Serbem Laslo Djere (62. ATP). Nie był to jednak łatwy pojedynek, choć zakończył się dla Polaka szczęśliwie.

Niełatwy mecz za Hurkaczem

Niełatwo zapowiadał się także mecz z Brytyjczykiem Jackiem Draperem (56. WTA). Zaledwie 21-letni tenisista już w poprzedniej rundzie pokazał, że należy się z niczym liczyć – pokonał znacznie wyżej notowanego Argentyńczyka Sebastiana Baeza (32. ATP) 6:3, 7:5.

Pierwsze fragmenty starcia przebiegały całkowicie po myśli Hurkacza. Polak dwukrotnie przełamał swojego przeciwnika i dość łatwo wyszedł na prowadzenie 5:0. Draper zaczął jednak odrabiać straty i doprowadził do stanu 5:3, ale to nie wystarczyło – Hurkacz wygrał dziewiątego gema i pierwszego seta 6:3.

W drugim secie Brytyjczyk ponownie zanotował serię trzech wygranych gemów z rzędu i prowadził 3:0. Hurkacz odrobił jednak straty i doprowadził do wyrównania, po czym gra mocno się wyrównała. O losach seta decydował tie-break, w którym lepszy był Draper – wygrał go 7:3.

Trzeci set nie miał już takich zwrotów akcji jak dwa poprzednie. Od początku obaj tenisiści nie byli w stanie odskoczyć rywalowi na większy dystans, ale w decydującym momencie Polak był w stanie dopiąć swego. Przy stanie 6:5 i serwisie Brytyjczyka Hurkacz wykazał się lepszą skutecznością i wygrał całe spotkanie.

Hubert Hurkacz (13. ATP) vs Jack Draper (56. ATP) 6:3, 6:7(3), 7:5

Hubert Hurkacz awansował tym samym do trzeciej rundy turnieju ATP w Monte Carlo. Zagra w niej ze zwycięzcą meczu Diego Schwartzman (37. ATP) – Jannik Sinner (7. ATP).