Hurkacz wygrał mecz deblowy. W drugiej rundzie Madrid Open czekają Rosjanie

2 maj 2022, 16:36

Hubert Hurkacz i Amerykanin John Isner awansowali do drugiej rundy debla w turnieju ATP 1000 w Madrycie. W poniedziałkowe popołudnie pokonali oni Urugwajczyka Ariela Beharema oraz Ekwadorczyka Gonzalo Escobara 6:3, 3:6, 10:7.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Hurkacz i Isner z kłopotami, ale grają dalej

Hurkacz i Isner przed miesiącem zaprezentowali się bowiem znakomicie na kortach w Miami, gdzie udało im się wygrać cały turniej. Z kolei para Behar – Escboar triumfowała w kilka dni temu w Belgardzie. Wiele osób ostrzyło więc sobie zęby w oczekiwaniu na poniedziałkowy pojedynek. Widowisko nie zawiodło i dostarczyło nam mnóstwo sportowych emocji.

Pierwszy set meczu był niezwykle wyrównany. W szóstym gemie polsko-amerykańskiemu duetowi udało się przełamać podanie rywali. Od tego momentu Hurkacz i Isner mieli grę pod pełną kontrolą i wygrali 6:3. Druga część gry była zupełnie inna. Tym razem lepsza okazała się urugwajsko-ekwadorska para, która seta wygrała również 6:3.

Do rozstrzygnięcia losów meczu potrzebny był więc tzw. super tie-break. Jest to jeden gem, w którym walka toczy się do dziesięciu punktów. W decydującym momencie meczu lepsi okazali się reprezentacji Polski i Stanów Zjednoczonych, którzy wygrali w stosunku 10:7. Tym samym awansowali do drugiej rundy debla Madrid Open.

Teraz Huberta Hurkacza oraz Johna Isnera czeka równie trudne zadanie. W kolejnej części turnieju zmierzą się z rosyjską parą Karen Chaczanow – Andriej Rublow.