Iga Świątek bez porażki w fazie grupowej. Czas na półfinały WTA Finals

Aktualizacja: 7 lis 2022, 09:59
6 lis 2022, 12:09

Polska tenisistka bez większych problemów poradziła sobie z Coco Gauff w ostatnim meczu fazy grupowej turnieju WTA Finals. Iga Świątek wygrała 6:3, 6:0 i zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie, dzięki czemu w półfinale zmierzy się z Aryną Sabalenką. Będzie to piąty pojedynek pomiędzy tymi zawodniczkami w 2022 roku. W drugim półfinale Maria Sakkari spotka się z Caroline Garcią.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Świątek zmiotła rywalkę z kortu. “To mój najgorszy tydzień”

Raszynianka do swojego trzeciego meczu fazy grupowej przystępowała już jako półfinalistka Turnieju Mistrzyń w Forth Worth. Być może dlatego nie chciała tracić zbyt wiele czasu na rywalizację z wyjątkowo słabo dysponowaną Coco Gauff. Całe spotkanie trwało zaledwie 70 minut i ponad połowę tego czasu pochłonął pierwszy set. Amerykanka na początku meczu trzymała dystans do Igi Świątek. Była nawet blisko przełamania w drugim gemie, ale Polka skutecznie obroniła dwa break-pointy i utrzymała równowagę w meczu.

Przy stanie 3:3 Świątek włączyła wyższy bieg i po czwartej próbie w końcu wygrała gema, w którym serwowała jej rywalka. Chwilę później doszło do kolejnego przełamania na jej konto i pierwsza część rywalizacji zakończyła się wynikiem 6:3. Set numer dwa był już dominacją rankingowej jedynki. Gauff nie była w stanie ani przez moment zagrozić Idze i po 28 minutach gry było już 6:0.

18-letnia Coco po tej porażce była wyraźnie podłamana swoją formą. Nie udało jej się wygrać żadnego spotkania, ani żadnego seta i przez to kończy turniej w Teksasie z najgorszym bilansem ze wszystkich uczestniczek. Zaraz po meczu przyznała, że jest był to dla niej najgorszy tydzień w roku.

Mecz z czwartą tenisistką rankingu WTA był pierwszym, w którym polscy kibice nie mieli przewagi na trybunach. Halę w Forth Worth pierwszy raz odwiedziło więcej kibiców, co od razu dodało właściwej atmosfery finałowym rozgrywkom kobiecego tenisa.

Półfinały WTA Finals w nocy z niedzieli na poniedziałek

Faza pucharowa WTA Finals odbędzie się bez udziału żadnej z Amerykanek, co na pewno jest sporym rozczarowaniem dla organizatorów turnieju. Ostatnie miejsce w grupie B zajęła również druga przedstawicielka gospodarzy – Jessica Pegula (3. WTA).

Tym samym w półfinałach zobaczymy tenisistki z Polski, Białorusi, Francji oraz Grecji. Dziś w nocy poznamy finalistki, a w poniedziałek rozegrany zostanie wielki finał. Główną faworytką do triumfu jest oczywiście Iga Świątek, ale Maria Sakkari również imponuje formą w Forth Worth.

• Półfinał nr 1: Garcia – Sakkari (22:30)
• Półfinał nr 2: Świątek – Sabalenka (02:00)

Oba spotkania będzie można obejrzeć w Canal+ Sport.