Świątek – Haddad Maia: Gdzie i kiedy oglądać (08.06)? Transmisja półfinału French Open

Aktualizacja: 8 cze 2023, 22:19
8 cze 2023, 10:44

Po zwycięstwie nad Cori Gauff rozstawiona z jedynką Iga Świątek awansowała do półfinału wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2023. Rywalką Polki w spotkaniu o finał będzie Beatriz Haddad Maia. Wspomniane tenisistki grały ze sobą tylko raz. W 2022 roku podczas turnieju w Toronto lepsza była Brazylijka. Kto wygra tym razem?

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Iga Świątek – Beatriz Haddad Maia: Gdzie oglądać? Transmisja

Pojedynek Świątek – Haddad Maia zostanie rozegrany w czwartek 8 czerwca na korcie centralnym imienia Philippe’a-Chatiera. Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 18:45. Wcześniej na kort wyjdą uczestniczki pierwszego półfinału, w którym zagrają Karolina Muchova i Aryna Sabalenka. Spotkanie naszej tenisistki można obejrzeć na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w Playerze.

Stawką pojedynku awans do finału French Open

We wcześniejszych fazach turnieju Iga Świątek prezentowała się bardzo dobrze i w dotychczasowych spotkania nie przegrała seta. Pierwsza zawodniczka rankingu WTA wygrywała kolejno z Christiną Bucsą, Claire Liu, Wang Xinyu, Łesią Curenką i Cori Gauff. Ćwierćfinałowe starcie z Amerykanką zakończyło się wynikiem 6:4, 6:2.

Zdecydowanie trudniejsze zadanie w 1/4 Rolanda Garrosa miała Beatriz Haddad Maia, która rozegrała trzy sety z rozstawioną z numerem siódmym Tunezyjką Ons Jabeur. Ostatecznie po dwu i półgodzinnym pojedynku Brazylijka wygrała 3:6, 7:6(5), 6:1. Dla 27-latki był to już czwarty trzysetowy mecz w tegorocznym turnieju.

Iga Świątek i Beatriz Haddad Maia dotychczas grały ze sobą tylko raz. W sierpniu 2022 roku w trzeciej rundzie turnieju w Toronto wygrała Brazylijka. Wówczas mecz zakończył się wynikiem 6:4, 3:6, 7:5.  Tym razem zwyciężczyni spotkania zagra w finale Rolanda Garrosa 2023.