Świątek pokonuje Gauff bez straty seta! Znamy pary półfinałowe French Open

7 cze 2023, 15:32

Iga Świątek kontynuuje znakomitą passę meczów podczas wielkoszlemowego French Open. Liderka rankingu WTA wygrała w ćwierćfinale 6:4, 6:2 z Coco Gauff i awansowała do półfinału, w którym zmierzy się z Brazylijką Beatriz Haddad Maią.

Iga Świątek ponownie ograła Coco Gauff

Przed ćwierćfinałowym starciem French Open można było zakładać, że Iga Świątek zrobi wszystko, aby przedłużyć swoją znakomitą passę w meczach z Amerykanką. W przeszłości obie tenisistki mierzyły się ze sobą sześciokrotnie i za każdym razem lepsza była Polka. Podobnie było i tym razem.

Początek pierwszego seta był niezwykle wyrównany. Iga Świątek jako pierwsza przełamała rywalkę przy stanie 3:1, ale po chwili Gauff zrewanżowała się tym samym. Do stanu 4:4 trudno było wskazać faworytkę tej partii, ale w kluczowym momencie Polka ponownie przełamała przeciwniczkę, dzięki czemu wygrała 6:4.

W drugim secie ponownie dochodziło do wymiany gem za gem, ale tylko do stanu 2:2. Później Iga Świątek nie dawała już rywalce żadnych złudzeń i wygrała cztery kolejne gemy, a całego seta 6:2.

Iga Świątek (1. WTA) vs Coco Gauff (6. WTA) 6:4, 6:2

Znamy półfinałowe pary French Open

Starcie Świątek z Gauff było ostatnim ćwierćfinałowym meczem w rywalizacji kobiet, dlatego znamy już komplet półfinalistek paryskiej imprezy. Polka zagra o miejsce w finale z Brazylijką Beatriz Haddad Maią, która dość nieoczekiwanie wygrała w trzech setach z Ons Jabeur.

We wtorek z kolei awans do półfinału zapewniła sobie Karolina Muchova, która w dwóch setach ograła Anastazję Pawluczenkową. O finał Czeszka powalczy z Aryną Sabalenką – Białorusinka również w dwóch setach zwyciężyła z Eliną Svitoliną.

● Karolina Muchova (43. WTA) vs Aryna Sabalenka (2. WTA)
● Beatriz Haddad Maia (14. WTA) vs Iga Świątek (1. WTA)