Iga Świątek idzie jak burza. Wygrała drugi mecz w World Tennis League

Aktualizacja: 30 maj 2023, 13:31
22 gru 2022, 20:47

W drugim spotkaniu podczas towarzyskiego turnieju World Tennis League w Dubaju Iga Świątek pokonała Rosjankę Anastaziję Pawluczenkową 6:4, 6:3. To już jej drugie zwycięstwo w trakcie inauguracyjnej edycji turnieju.

Iga Świątek rozpoczęła zmagania w World Tennis League od dość gładkiego zwycięstwa nad Francuzką Caroline Garcią. W drugim spotkaniu na korcie w Dubaju najlepsza polska tenisistka miała zagrać z Estonką Anett Kontaveit, ale z powodu choroby zawodniczka ta wycofała się z rywalizacji.

Kolejne efektowne zwycięstwo Igi Świątek

Początek starcia przeciwko Anastazji Pawluczenkowej był dość wyrównany. W pierwszym secie szybko zrobiło się 2:2, a w pewnym momencie Rosjanka przełamała Świątek i wyszła na prowadzenie 4:3. Potem jednak zaczęła się mylić, co Polka skrzętnie wykorzystywała i wygrała kolejne trzy gemy, a w konsekwencji całego seta.

W drugim secie rosyjska tenisistka również lepiej radziła sobie w pierwszych gemach, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 3:1. Potem jednak Iga Świątek włączyła wyższy bieg i dała prawdziwy popis na korcie – dwukrotnie przełamała rywalkę i wygrała pięć gemów z rzędu, a całą partię 6:3.

Iga Świątek vs Anastazija Pawluczenkowa 6:4, 6:3

W piątek, 23 grudnia występująca w drużynie “The Kites” Iga Świątek rozegra ostatnie grupowe spotkanie. Po godzinie 15:00 jej rywalką będzie Aryna Sabalenka, która gra w drużynie “The Falcons”. Mecze World League Tennis można oglądać na kanałach Canal+, a także na platformach streamingowych Canal+online oraz player

Co to World Tennis League? Kiedy kolejne mecze Igi Świątek?