Iga Świątek niczym błyskawica. Polka zdemolowała kolejną rywalkę

Aktualizacja: 20 sty 2023, 13:12
20 sty 2023, 07:44

Kolejny dzień i kolejne zwycięstwo Polaków w Australian Open 2023. Tym razem niezwykle imponujące, gdyż Iga Świątek w trzeciej rundzie turnieju po prostu rozniosła Hiszpankę Cristinę Bucsę 6:0, 6:1. Cały mecz zajął Polce zaledwie 55 minut. Absolutna deklasacja na wszystkich płaszczyznach.

Iga Świątek już może myśleć o starciu z Jeleną Rybakiną

W środę Iga Świątek pokonała Camilę Osorio 6:2, 6:3 i pewnie awansowała do 3. rundy Australian Open. Tam los połączył ją z Hiszpanką. Cristina Bucsa okazała się dla Polki jednak jeszcze łatwiejszą rywalką niż Kolumbijka. Najlepsza rakieta świata uporała się z rywalką w mniej niż godzinę, a w przekroju całego meczu straciła tylko jednego gema.

Ponadto w piątkowym starciu Iga Świątek zagrała jednego z najkrótszych setów w całej swojej karierze. Pierwszą część gry wygrała 6:0, a ta sztuka zajęła jej jedynie 23 minuty. Polka problem miała tylko przy czwartej wymianie, ale również i tam udało jej się przełamać swoją rywalkę.

Nieco bardziej wyrównany był drugi set. Nieco, gdyż Hiszpanka zaczęła popełniać mniej błędów, a nawet ugrała jednego gema. Ani na chwilę kibice nie mogli mieć jednak wątpliwości, która tenisistka zamelduje się w kolejnej fazie Australian Open.

W kolejnej fazie turnieju w Melbourne już tak łatwo nie będzie. Iga Świątek zmierzy się teraz z rozpędzoną Kazaszką Jeleną Rybakiną (WTA 25). Dla Polki będzie to okazja do rewanżu, gdyż niedawno uległa tenisistce podczas turnieju w Dubaju 3:6, 1:6. Sama Rybakina w poprzedniej rundzie AO pokonała ubiegłoroczną finalistkę Australian Open – Amerykankę Danielle Collins.