Iga Świątek w ćwierćfinale WTA Rzym 2023. Tam czeka mistrzyni Wimbledonu

16 maj 2023, 16:26

Mecz pomiędzy Iga Świątek a Donną Vekić miał odbyć się w poniedziałkowy wieczór. Z powodu opadów deszczu, które nawiedziły Rzym, polsko-chorwacki pojedynek przełożony został jednak na wtorek. Nowy termin okazał się szczęśliwszy dla zawodniczki z Raszyna, która wygrała 6:3, 6:4. Tym samym Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału Internazionali BNL d’Italia 2023.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Iga Świątek mknie jak burza przez turniej WTA Rzym 2023

W poprzednich rundach turnieju WTA Rzym 2023 Iga Świątek nie dała swoim przeciwniczkom żadnych szans. Najpierw Polka pokonała Anastazję Pawluczenkową (6:0, 6:0), a następnie odesłała do domu Ukrainkę Łesię Curenko (6:2, 6:0). Teraz los połączył raszyniankę z Chorwatką Donną Vekić, która po trzysetowych bojach okazała się lepsza od Alaksandry Sasnowicz oraz Ludmiły Samsonowej.

Wtorkowy mecz zaczął się dla Polki znakomicie. Już w czwartym gemie udało jej się przełamać rywalkę. Potem Vekić sama zdobyła punkt przy przy serwisie Igi Świątek. Nie zmieniło to ostatecznie obrazu gry. To bowiem obrończyni tytułu była zawodniczką zdecydowanie lepszą i całego seta wygrała w stosunku 6:3. Potrwał on zaledwie 41 minut.

Po krótkiej przerwie obie zawodniczki wróciły na kort. Tym razem gra toczyła się jednak gem za gem i żadna z tenisistek przez długi czas nie potrafiła przełamać rywalki. Sytuacja zmieniła się dopiero w dziewiątej wymianie. Iga Świątek wygrała gema przy serwisie Chorwatki i ostatecznie doprowadziła do wygranej 6:4. Cały mecz potrwał godzinę i 36 minut.

Rybakina i Świątek w ćwierćfinale Internazionali BNL d’Italia

Na zwyciężczynie wtorkowego spotkania już czeka mistrzyni Wimbledonu Jelena Rybakina. Ta w poprzedniej rundzie bez problemów pokonała Czeszkę Marketę Vondrousovą 6:3, 6:3. Polsko-kazachski pojedynek rozstanie rozegrany w ramach ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Rzymie.

Dokładnie dwa lata temu Iga Świątek wygrała pierwszy turniej WTA 1000. Dziś Polka zagra o ćwierćfinał