Iga Świątek królową Paryża! Wygrywa z Muchovą i broni tytuł French Open!

Aktualizacja: 11 cze 2023, 16:50
10 cze 2023, 18:02

Paryż jest królestwem Igi Świątek! Nasza tenisistka po emocjonującym i niezwykle zaciętym spotkaniu wygrała w trzech setach z Karoliną Muchovą i po raz trzeci w karierze wygrała wielkoszlemowy French Open, broniąc przy tym tytułu sprzed roku!

Iga Świątek ponownie wygrywa French Open

Iga Świątek miała za sobą niezwykle wymagający półfinał z Beatriz Haddad Maią, zwłaszcza jeśli chodzi o drugi set. Polka była jednak znacznie skuteczniejsza w kluczowych momentach. Karolina Muchova z kolei sprawiła dużą niespodziankę, eliminując świetnie dysponowaną Arynę Sabalenkę.

Początek finałowego starcia na korcie w Paryżu w zupełności należał do Polki, która bardzo szybko wygrała trzy pierwsze gemy. Czeszka wydawała się być zestresowana – popełniała dość proste błędy, nawet w wygranym czwartym gemie. Piątego, najbardziej wyrównanego gema ponownie wygrała Świątek, a później całego seta 6:2.

Trzy pierwsze gemy drugiego seta wskazywały na to, że Świątek pewnie zmierza po zwycięstwo w całym meczu. Od stanu 3:0 Czeszka zanotowała świetną serię i odrobiła straty, a następnie dwukrotnie przełamała naszą tenisistkę. W decydującym gemie wykorzystała trzecią piłkę setową i doprowadził do wyrównania w całym meczu.

Decydujący set był niezwykle emocjonujący i wyrównany, a przy tym zdecydowanie godny wielkoszlemowego finału. Po dwóch szybko przegranych gemach, Polka wygrała trzy kolejne, ale później znowu dwukrotnie dała się zaskoczyć i przegrywała 3:4. Świątek następnie odpowiedziała tym samym i doprowadziła do stanu 5:4. W decydującym gemie liderka rankingu WTA była niemal bezbłędna i wygrała seta 6:4, broniąc tytuł sprzed roku!

Iga Świątek (1. WTA) vs Karolina Muchova (43. WTA) 6:2, 5:7, 6:4

Hat-trick Igi Świątek w Paryżu

Iga Świątek po raz kolejny potwierdziła, że w Paryżu czuje się znakomicie. Polka triumfowała we French Open po raz trzeci w karierze. W 2020 roku w decydującym pojedynku wygrała 6:4, 6:1 z Sofią Kenin, natomiast dwa lata później ograła 6:1, 6:3 Coco Gauff.

Pod względem wygranych zmagań w erze Open Iga Świątek zrównała się z trzema innymi tenisistkami. Po trzy razy na korcie w Paryżu triumfowały Arantxa Sánchez Vicario (1989, 1994, 1998), Monica Seles (1990, 1991, 1992) i Serena Williams (2002, 2013, 2015).

Djoković – Ruud (11.06): Gdzie oglądać? Transmisja z finału French Open