Iga Świątek nie obroni tytułu w Indian Wells. Rybakina ponownie lepsza

18 mar 2023, 10:00

Iga Świątek nie obroni tytułu wywalczonego przed rokiem na kortach w Indian Wells. W półfinale tegorocznej edycji Polka przegrała 2:6, 2:6 z Jeleną Rybakiną i odpadła z turnieju. Nie zdołała się zrewanżować rywalce z Kazachstanu za porażkę z Australian Open.

W pierwszych czterech meczach tegorocznej edycji turnieju w Indian Wells Iga Świątek pokazywała, że jest w odpowiedniej dyspozycji, aby obronić tytuł sprzed roku. W starciach z Claire Liu, Biancą Andreescu, Emmą Raducanu i Soraną Cirsteą Polka nie przegrała ani jednego seta.

Świątek bez szans z Rybakiną

W półfinale rywalizacji liderka rankingu WTA trafiła na Jelenę Rybakinę, z którą miała rachunku do wyrównania. Obie zawodniczki grały ze sobą w 1/8 finału styczniowego wielkoszlemowego Australian Open i lepsza wówczas była tenisistka z Kazachstanu.

Świątek niedobrze weszła w mecz – została przełamana i dość szybko przegrywała 0:3. Kluczowy wydawał się być piąty gem pierwszego seta, który po długiej wymianie padł łupem Rybakiny. Później zawodniczka z Kazachstanu kontrolowała przebieg starcia i wygrała 6:2.

Drugi set przybrał jeszcze bardziej nieoczekiwany przebieg. Rybakina z dość dużą łatwością wygrywała większość akcji i szybko wyszła na prowadzenie aż 5:0. Świątek zaczęła odrabiać straty i wygrała dwa kolejne gemy, broniąc w tym czasie dwie piłki meczowe, ale na sam koniec została przełamana i ponownie przegrała 2:6.

Iga Świątek (1. WTA) vs Jelena Rybakina (10. WTA) 2:6, 2:6

Jelena Rybakina tym samym awansowała do finału turnieju na kortach w Indian Wells. O tytuł zagra z Aryną Sabalenką, która w półfinale wygrała w dwóch setach z Marią Sakkari.

Ben Lederman – „cudowny chłopak” z wieloletnią przygodą w FC Barcelonie. Skąd się wziął w Polsce i kadrze?