Iga Świątek przed turniejem w Rzymie. “Stałam się agresywniejsza”

9 maj 2022, 14:55

Iga Świątek przygotowuje się do obrony tytułu mistrzowskiego w turnieju rangi WTA 1000 w Rzymie. Polka rywalkę pozna już we wtorek, natomiast pierwszy mecz rozegra w środę. Dziś raszynianka odpowiadała na pytania dziennikarzy podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Rzymska powtórka z historii

Świątek rok temu wręcz podbiła Rzym. Żadna z rywalek nie dała rady poważniej zagrozić polskiej tenisistce. Raszynianka eliminowała wówczas odpowiednio: Alison Riske, Madison Keys, Barborę Krejcikovą, Elinę Switolinę, Coco Gauff, a na koniec zafundowała podwójnego bajgla Karolinie Pliskovej (6:0, 6:0). Ponadto zmagała się z silnym wiatrem.

Czy Polka obroni tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem? Wiele na to wskazuje. Iga ma wszystkie argumenty w swoich rękach i nogach. Tegoroczne sukcesy i mentalne podejście do każdego współzawodnictwa przemawiają tylko na korzyść 20-latki. Owszem, nigdy nie można lekceważyć oponentek, ale zawsze należy podchodzić do starć z pewnością siebie. Iga to ma!

Iga Świątek ceni współpracę z Wiktorowskim

Świątek w bieżącym roku triumfowała już w Dausze, Indian Wells, Miami oraz Stuttgarcie. Aczkolwiek – według raszynianki – to już minęło i trzeba skoncentrować się wyłącznie na następnych turniejach. Polka podkreśla również, jak dużo dała jej współpraca z trenerem Tomaszem Wiktorowskim.

– Poprzedni rozdział jest zamknięty. Nieważne, co wydarzyło się do tej pory w tym sezonie, dobrego czy złego. Moje myśli muszą być czyste i muszę skoncentrować się na tym, co będzie dalej. Podczas pierwszych turniejów przy współpracy z Tomaszem Wiktorowskim diametralnie zmieniłam nastawienie i stałam się agresywniejsza. Gdy skonsolidowaliśmy rytm pracy, możemy również potrenować nad wprowadzeniem nowości w aspektach technicznych mojego tenisa – skomentowała Świątek współpracę z nowym trenerem.

Świątek pierwszy mecz w rzymskiej imprezie rozegra w środę. Jej przeciwniczką będzie zwyciężczyni spotkania pomiędzy Shelby Rogers a Alison Riske.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Iga Świątek trenuje w akademii Rafaela Nadala. Polka spędza czas na Majorce

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA