Iga Świątek rozpoczyna turniej w Rzymie od wygranej. Rywalka bezradna

Aktualizacja: 12 maj 2022, 15:37
11 maj 2022, 16:30

W środę 11 maja Iga Świątek rozpoczęła na kortach w Rzymie walkę o obronę tytułu mistrzowskiego. Polka bez problemu poradziła sobie z Eleną-Gabrielą Ruse i zanotowała 24. zwycięstwo z rzędu (6:3, 6:0). W czwartek czeka ją jednak znacznie większe wyzwanie.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet
Pierwsza rakieta świata nie dała Rumunce żadnych szans w środowym pojedynku. W zmaganiach na rzymskiej mączce Polka była lepsza zarówno w pierwszym jak i drugim secie, a pokonanie rywalki zajęło jej zaledwie 69 minut.

Świątek świetnie rozpoczęła WTA Masters 1000 Rzym

Jedyny moment, w którym Iga Świątek mogła obawiać się swojej rywalki, miał miejsce w trakcie pierwszej części gry. Polka przegrała wówczas swój serwis przy stanie 4:1. Wtedy wydawało się, że Rumunka ma jeszcze szanse zagrozić 20-latce. Ostatecznie Elena-Gabriela Rusa wygrała trzy gemy, ale było to wszystko, na co pozwoliła jej liderka światowego rankingu.

W drugim secie przewaga Świątek była już bowiem miażdżąca. Polka od samego początku pokazała, która tenisistka ma większe umiejętności i w pełni kontrolowała wydarzenia na korcie. Z kolei Ruse z każdą minutą popełniała coraz więcej niewymuszonych błędów, co ostatecznie skończyło się tym, iż nie wygrała nawet jednego gema.

Jutro Polkę czeka znacznie poważniejszy test. Na korcie czekać będzie na nią Viktoria Azarenka, która aktualnie znajduje się na szesnastej pozycji w rankingu WTA. Białorusinka w walce o 1/8 finału pokonała Kolumbijkę Marię Osorio Serrano (6:2, 6:4). Transmisję z turnieju kobiecego można śledzić w Canal+ Sport.