Iga Świątek rusza po obronę tytułu. W środę startuje Indian Wells

5 mar 2023, 17:16

Po porażce w finale turnieju w Dubaju Iga Świątek niebawem przystąpi do kolejnego turnieju. Już w środę rozpoczyna się tegoroczna edycja BNP Paribas Open, w którym Polka będzie bronić wywalczonego przed rokiem tytułu. Nie będzie to dla niej łatwe.

Iga Świątek ma za sobą udany, choć nie zakończony zwycięstwem turniej w Dubaju. Obrończyni tytułu po zdeklasowaniu trzech wcześniejszych rywalek dotarła do wielkiego finału, w którym jednak przegrała 4:6, 2:6 z Czeszką Barborą Krejcikovą i nie wygrała zmagań w ZEA po raz drugi z rzędu.

Trudne zadanie przed Igą Świątek

Po nieco dłuższej przerwie przed liderką rankingu WTA kolejne wyzwanie w postaci tegorocznej edycji BNP Paribas Open. W poniedziałek o godzinie 15:00 pozna swoją pierwszą rywalkę – odbędzie się wtedy losowanie turniejowej drabinki. Wiadomo natomiast, że Świątek rozpocznie grę od drugiej rundy.

Polka z pewnością nie będzie miała łatwego zadania, bowiem w Indian Wells wystąpią czołowe tenisistki rankingu. Na amerykańskich kortach zagrają m.in. Aryna Sabalenka, Jessica Pegula, Ons Jabeur, Caroline Garcia, Coco Gauff czy ubiegłoroczna finalistka Maria Sakkari.

Walka w BNP Paribas Open będzie się toczyć nie tylko o prym, ale także o wielkie pieniądze. Zwyciężczyni tegorocznej edycji będzie mogła liczyć na 1,26 miliona amerykańskich dolarów, co w przeliczeniu daje około 5,5 miliona złotych.

Iga Świątek będzie bronić tytułu

Przed rokiem Iga Świątek przystępowała jako turniejowa “trójka”. Pierwsze trzy starcia nie były dla niej łatwe, choć zdołała je wygrać – odpowiednio 5:7, 6:0, 6:1 z Ukrainką Anheliną Kalininą, 6:7, 6:2, 6:1 z Dunką Clarą Tauson, a także 4:6, 6:2, 6:3 z Niemką Angelique Kerber.

W decydującej fazie turnieju Świątek była skuteczniejsza i ogrywała rywalki w dwóch setach. Najpierw pokonała 6:1, 6:0 Amerykankę Madison Keys, następnie w półfinale rozprawiła się z Rumunką Simoną Halep 7:6, 6:4, natomiast w wielkim finale wygrała 6:4, 6:1 z Greczynką Marią Sakkari i sięgnęła po tytuł.