Iga Świątek szczerze o swoim występie na Australian Open. “Nigdy nie jest łatwiej”

Aktualizacja: 27 sty 2023, 15:51
27 sty 2023, 12:26

Najlepsza polska tenisistka odpadła z Australian Open już w czwartej rundzie. Teraz podsumowała swój występ we wpisie w mediach społecznościowych. Zapowiedziała, że “odrobi lekcję i włoży wysiłek, aby stać się jeszcze lepszą tenisistką”.

Iga Świątek przystępowała do tegorocznej edycji Australian Open z nadzieją na co najmniej wyrównanie osiągnięcia z ubiegłego roku. Wówczas najlepsza polska tenisistka dotarła do półfinału, w którym przegrała z Amerykanką Danielle Collins.

Świątek podsumowała swój występ

W tym roku Świątek nie zdołała powtórzyć tego osiągnięcia. Pierwsze trzy spotkania wygrała bez straty seta – z Niemką Jule Niemeier (6:4, 7:5), Kolumbijką Claudią Osorio (6:2, 6:3) i Hiszpanką Cristiną Bucsą (6:0, 6:1). W czwartej rundzie zbyt mocna okazała się jednak Jelena Rybakina, która wygrała 6:4, 6:4.

W piątek polska tenisistka dodała podsumowujący post na Instagramie. “Zaakceptować, dostosować się, iść dalej… Ja już w domu, wracam do pracy po paru spokojniejszych dniach. Dziękuję AO, dziękuję Wam za wsparcie. Nie był to oczywiście dobry dla mnie wynik, ale odrobię lekcję i każdego dnia włożę wysiłek w to, żeby się rozwijać i być coraz lepszą tenisistką” – napisała.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Iga Świątek (@iga.swiatek)

Kolejne występy Igi Świątek

Przed najlepszą polską tenisistką kilka tygodni przerwy, po których wróci do regularnej rywalizacji. W lutym Świątek zagra w turnieju WTA 500 w Dosze (13-18 lutego), gdzie przed rokiem wygrała w finale z Anett Kontaveit. Potem Polka uda się do Dubaju na turniej rangi WTA 1000 (19-25 lutego).

● 13-18 lutego: WTA 500 Doha (Katar)
● 19-25 lutego: WTA 1000 Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
● 6-19 marca: WTA 1000 Indian Wells (Stany Zjednoczone)