Iga Świątek w drugiej rundzie Rolanda Garrosa! Ukrainka zupełnie bezsilna

23 maj 2022, 13:11

Iga Świątek bez najmniejszych problemów pokonała Łesię Curenko w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju French Open. Polka nie dała rywalce żadnych szans, zwyciężając pewnie w dwóch setach 6:2, 6:0.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Pierwszy pojedynek zawodniczek

Świątek po raz pierwszy spotkała się z Curenko na korcie w zawodowym tourze WTA. Polka od początku narzuciła wysokie tempo i nie pozwoliła prawie na nic niżej notowanej rywalce. Znakomicie funkcjonował serwis raszynianki, wchodziły piekielnie kąśliwe returny, a poza tym Iga świetnie rozrzucała Ukrainkę po korcie wspaniałym repertuarem zagrań.

Polska tenisistka przełamała podanie przeciwniczki już w drugim gemie premierowej partii i szybko zrobiło się 3:0. Podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego popełniła wprawdzie kilka niewymuszonych błędów, ale w ogólnym rozrachunku nie miała żadnych kłopotów z regularnością. Natomiast Ukrainka bardzo utyskiwała na stan nawierzchni, składając skargi u sędziego meczu. Świątek zamknęła seta przy serwisie oponentki i wygrała tę odsłonę 6:2.

Iga Świątek w drugiej rundzie Rolanda Garrosa

Raszynianka kapitalnie grała po crossie, wybornie zmieniała kierunki, pięknie poruszała się po korcie i wyśmienicie atakowała z powierza. Problemów Idze nie sprawiały także skróty, do których polska tenisistka dobiegała błyskawicznie. Dodatkowo potrafiła skontrować w taki sposób, że oponentka mogła wyłącznie bić brawo.

Drugi set to koncert najlepszej rakiety globu. 20-latka rozgrywała akcje w ekspresowym tempie. Nasza rodaczka zwyciężyła w drugiej odsłonie 6:0, serwując Curenko tzw. bajgla. Świątek zanotowała 19 uderzeń kończących przy 13 niewymuszonych błędach.

Następną rywalką Igi Świątek we French Open będzie Alison Riske lub Dajana Jastremska.